powiększ tekst
Strona główna » Wiadomości » Air1 AdBlue drożeje
REKLAMA

Przestój remontowy ograniczył podaż dodatku

Air1 AdBlue drożeje

źródło: Petrolnet.pl, 08.08.2011 (zaktualizowany 10.08.2011 10:34)

W związku z przestojem remontowym w ZCH Police oraz przedłużającym się przestojem remontowym w ZAK i utrzymującą się ograniczoną podażą AdBlue, Yara Poland Sp. z o.o., jeden z liderów w Polsce w dostawach AdBlue na rynku stacji paliw, podnosi ceny  produktu.

Air1 AdBlue drożeje
Przestój remontowy ograniczył podaż dodatkuAutor: Yara

AdBlue jest nietoksycznym rozwiązaniem pozwalającym na redukcję emisji NOx w silnikach diesla powyżej 16t, przez rozbicie tlenku azotu na nieszkodliwe tlen i azot. AdBlue stosuje się w silnikach spełniających normy Euro IV i Euro V wyposażonych w układ SCR (Selektywnej Redukcji Katalitycznej).


Yara International ASA, właściciel marki Air1, jest światowym liderem w rozwiązaniach na bazie azotu w branży chemicznej dla przemysłu oraz rolnictwa. Zatrudnia na całym świecie ponad 8 tys. pracowników w 50 krajach. Posiada ponad stuletnie doświadczenie w produkcji i sprzedaży mocznika i amoniaku.

Ekspert w zastosowaniach rozwiązań DeNOx dla transportu i przemysłu. Fabryka AdBlue w Sluiskil w Holandii jest największą tego typu na świecie. Yara dostarcza Air1 AdBlue do klientów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii.