Strona główna Wiadomości BP przejmie sieć stacji Arge

Stacja Benzynowa & Convenience Store – Tylko u nas!

BP przejmie sieć stacji Arge

Petrolnet.pl, Stacja Benzynowa & Convenience Store, 5 lipca 2018

Pod koniec czerwca firmy BP oraz Arge Paliwa podpisały umowę w sprawie przejęcia sieci stacji. Pakiet przejęcia składa się z 18 stacji paliw oraz niezabudowanych nieruchomości zlokalizowanych głównie w Krakowie i województwie małopolskim.

BP przejmie sieć stacji Arge

Autor: Arge Paliwa

Transakcja uzależniona jest od zgody UOKiK-u – kontrola koncentracji ma na celu przeciwdziałanie nadmiernej ich konsolidacji, prowadzącej do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku, w szczególności przez uzyskanie lub umocnienie pozycji dominującej. Spółka BP Europa SE złożyła wniosek do UOKiK w dniu 29 czerwca br. w sprawie nabycia części mienia spółek Arge Nieruchomości oraz Arge Paliwa, należących do Grupy Kapitałowej Arge.

Według planowanej transakcji część stacji Arge Paliwa zostanie sprzedanych BP, a część spółka wydzierżawi. Ponadto na niezabudowanych nieruchomościach zostaną zbudowane stacje w przeciągu najbliższych dwóch lat.

– Planujemy, że do końca roku 2018 większość stacji zmieni logo na BP, a nowe stacje powstaną w roku 2020 – napisali w oficjalnym komunikacie prasowym przedstawiciele koncernu.

Równocześnie BP zapewnia, że ma zamiar zaoferować wszystkim dotychczasowym pracownikom stacji Arge możliwość kontynuacji pracy i dodatkowo ze względu na poszerzenie oferty planuje zatrudnienie kolejnych osób.

Poprosiliśmy przedstawicieli sieci Arge o komentarz dotyczący decyzji o sprzedaży stacji, jednak otrzymaliśmy informację, że stanowisko spółki jest zgodne z komunikatem opublikowanym przez firmę BP.

Przejęcie stacji należących do firmy Arge Paliwa stanowi kolejny krok umacniania marki BP na polskim rynku i jest realizacją strategii wzrostu jaką firma zaplanowała w tej części Europy. Obecnie sieć BP liczy 541 stacji, w tym 246 stacji partnerskich i blisko 50 lokalizacji przy autostradach i drogach ekspresowych. Przypomnijmy, że zaraz po Orlenie, BP jest drugą największą siecią stacji paliw działającą na polskim rynku.

Potencjał Arge

Firma Arge działa na polskim rynku od 25 lat. Podczas tegorocznego XVIII Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend 2018 w organizowanym przez naszą redakcję konkursie Stacja Benzynowa Roku 2018 stacja Arge nr 13 zlokalizowana przy ul. Rybitwy 13 w Krakowie, zdobywając uznanie jury najwybitniejszych ekspertów rynku paliwowego oraz convenience, zwyciężyła w dwóch prestiżowych kategoriach: Niezależna stacja benzynowa oraz Myjnia na stacji benzynowej.

– Na uwagę zasługuje wysiłek właściciela stacji Arge 13 Kraków, włożony w modernizację pawilonu sklepowego. Stacja wyróżnia się nowoczesnym, modernistycznym designem, będącym połączeniem dyskretnej elegancji i prostoty. Przestrzeń pawilonu wydaje się stwarzać dogodne warunki do łatwego znalezienia wszystkich potrzebnych produktów. Duże przeszklone okna oraz elegancka strefa wypoczynku oraz konsumpcji z pewnością przypadną do gustu kierowcom i niejednokrotnie staną się pretekstem do przerwy w trasie i dodatkowej małej czarnej. Gratulujemy pomysłu i życzymy rozbudowy konceptu! – tak jeden z jurorów konkursu Stacj Benzynowa Roku 2018 motywował przyznanie wysokich not stacji Arge nr 13.

Aż dwie nagrody dla stacji działającej w niezależnej sieci niewątpliwie były efektem zmian, jakie spółka wdrożyła w 2017 roku.

– Najmłodsza stacja paliw Arge w Krakowie, która powstała w oparciu o całkowicie nowe założenia, spotkała się z ciepłym przyjęciem przez klientów. Uznanie ich oczach zyskały: nowoczesny, elegancki design, komfortowa strefa wypoczynku, wyśmienita kawa z niewielkiej palarni, świetnie zaopatrzony sklep również w produkty tradycyjne i lokalne. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się produkty gastronomiczne: hot dogi w kilku odsłonach i zapiekanki. Atmosferę sklepu tworzy również profesjonalna, miła, chętna do pomocy obsługa. O uznaniu klientów świadczą stałe wzrosty obrotów oraz coraz większa ilość wydawanych paragonów. Właśnie taki koncept i wypracowane tam standardy będą przenoszone systematycznie na kolejne lokalizacje – tak jeszcze w styczniu br. na łamach specjalnego wydania naszego magazynu, pt. Liderzy Rynku – dostawcy dla stacji paliw – Raport 2018, komentowała planowany rozwój sieci Agnieszka Rusin, członek zarządu Arge Paliwa.

Potencjał sieci Arge oraz lokalizacji przeznaczonych pod budowę kolejnych stacji został dostrzeżony przez BP. Na łamach kolejnych wydań oraz naszego newsowego portalu Petrolnet.pl będziemy śledzić stan postępowania zgłoszonego do UOKiK oraz komentarze przedstawicieli obu sieci.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE