Strona główna Wiadomości Citronex: Wciąż chcemy zaskakiwać klientów

Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2017

Citronex: Wciąż chcemy zaskakiwać klientów

Petrolnet.pl, Stacja Benzynowa & Convenience Store, 9 listopada 2017
komentuje: Robert Zarzecki
WiceprezesCitronex

Rok 2016 oraz pierwsza połowa 2017 roku obfitowały w wydarzenia istotne dla branży paliwowej. Regulacje prawne związane z zakupem i sprzedażą paliw dały możliwość swobodnego rozwoju wszystkim działającym legalnie na rynku podmiotom. Dzięki temu także i my mogliśmy sukcesywnie realizować zakładane cele.

Citronex: Wciąż chcemy zaskakiwać klientów

Autor: Citronex

Już na początku roku zakończyliśmy proces przekształcenia jednej z największych stacji paliw Statoil w kolejny Dyskont Paliwowy Citronex. Stacja jest zlokalizowana w miejscowości Stok, przy trasie numer 92, zaledwie 54 kilometry od przejścia granicznego w Świecku. Stacja wraz z kompleksem handlowo-usługowym zajmuje powierzchnię około 20 hektarów. Na tym terenie znajduje się parking, całodobowy sklep Carrefour, Myjnia TIR Citronex, restauracja „Picaro Pod Strzechą” oraz trzygwiazdkowy Hotel Picaro. Parking liczy niemal 300 miejsc postojowych przeznaczonych dla samochodów ciężarowych oraz 150 dla samochodów osobowych. Jest to jeden z największych tego typu kompleksów w Europie. Sama stacja paliw jest największym z dotychczas wybudowanych Dyskontów Paliwowych Citronex – na podjeździe jednorazowo może tankować aż 10 samochodów osobowych i 9 ciężarowych! Obiekt został całkowicie odnowiony zgodnie ze standardami pozostałych stacji naszej sieci. Również oferta sklepowa i gastronomiczna została poszerzona i urozmaicona. Zmianę brandu przejętej stacji uznajemy za dobre posunięcie, dzięki któremu pozyskaliśmy nowych klientów, a dotychczasowym umożliwialiśmy płatność naszą kartą flotową przy jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce.
 
Również sieć myjni TIR Citronex wzbogaciła się o kolejny, jedenasty już obiekt. Myjnia została wybudowana obok marketu Citronex w Świecku, w pobliżu „słubickiego” zjazdu na autostradę A2. Kierowcom udostępniono cztery tunele wyposażone w jeden z najnowocześniejszych systemów automatycznych bram myjących marki Artus. Na terenie kompleksu, obok Myjni TIR, znajdują się również stacja paliw Shell, kantor wymiany walut, bankomat oraz restauracja Picaro Bistro.
 
W roku 2018 planujemy uruchomić kolejny Dyskont Paliwowy zlokalizowany w Zgorzelcu. Obiekt będzie zlokalizowany pomiędzy zjazdem z autostrady A4, a obwodnicą Zgorzelca, co umożliwi kierowcom zjeżdżającym z autostrady uniknięcie wjazdu do jego centrum. Na etapie planowania szczególną uwagę przykładaliśmy do wystroju wnętrza oraz zagospodarowania terenu. Zamierzamy zachwycić klientów nowymi rozwiązaniami oraz nowoczesnym designem. Chcemy stworzyć miejsce przyjazne nie tylko zawodowym kierowcom, ale i tysiącom zwykłych podróżnych przekraczających codziennie polsko-niemiecką granicę w obu kierunkach. W budynku stacji mieścić się będzie Restauracja Picaro, supermarket, kantor oraz sala zabaw dla najmłodszych klientów. W skład kompleksu wejdzie również kolejna, czterotunelowa Myjnia TIR Citronex, a także stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Dodatkowo w Gubinku otworzymy nową stację w barwach BP. To już trzeci obiekt w naszej sieci działający pod tym brandem. W planach mamy również rozpoczęcie prac koncepcyjnych nad kolejnymi obiektami! Co roku chcemy zaskakiwać klientów nowymi i nietypowym pomysłami, by wciąż zdobywać zarówno uznanie ich, jak i jurorów przyznających nagrody w konkursie Stacja Benzynowa Roku!

Artykuł ukazał się na łamach publikacji "Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2017" (strona 52) – wydaniu specjalnym czasopisma "Stacja Benzynowa & Convenience Store".

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.