powiększ tekst
Strona główna » Wiadomości » Eurodropy dla stacji paliw

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Eurodropy dla stacji paliw

źródło: POL-EKO-APARATURA , 24.07.2017 (zaktualizowany 27.07.2017 17:16)

Caravaning z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie przybywa zwolenników spędzania wakacyjnych chwil w podróży połączonej ze zwiedzaniem i relaksem. Z czego wynika ten fenomen? Zmęczeni zgiełkiem miast i codziennością pragniemy spędzić te kilka dni urlopu z dala od domu, na łonie natury.

Eurodropy dla stacji paliw
Eurodropy dla stacji paliwAutor: POL-EKO-APARATURA

Z jednej strony chcielibyśmy, aby było wygodnie i komfortowo, z drugiej bardzo cenimy niezależność. I mamy gotową odpowiedź dlaczego spakowanie kampera i wyruszenie w świat stale zyskuje nowych zwolenników.

Jednak każdy kij ma dwa końce i każde, nawet najwspanialsze chwile może zakłócić jakiś szczegół, który nie pozwoli w pełni cieszyć się wypoczynkiem. W przypadku wyjazdu kamperem, tym małym szczegółem może być np. informacja o pełnych zbiornikach na nieczystości. Problem w tym, że specjalnych punktów zlewnych na MOP-ach czy stacjach benzynowych jest niewiele , nie mówiąc już o stacjach zlewnych typu Eurodrop, które są świetnie znane podróżującym po Francji. Niestety w Polsce tego typu urządzenia są rzadkością (do tej pory Eurodrop-y pojawiły się tylko na MOP-ach wybudowanych przy drodze S3 na odcinku Zielona Góra – Gorzów Wielkopolski).

Jeśli nie do specjalnych punktów zlewnych, to gdzie opróżniać nasze kamperowe zbiorniki? Tutaj pojawia się pewien problem, bo gdy nie ma zlewni w pobliżu, pozostaje spacer z pojemnikami do toalety (np. na stacji). Taka wyprawa nie jest jednak komfortowym rozwiązaniem. Ponadto może być bardzo szkodliwa dla środowiska – zwłaszcza jeżeli używamy niebieskiego płynu, który zawiera silne, toksyczne środki bakteriobójcze z formaldehydem włącznie (ścieki tego typu, powinny być poddane procesowi neutralizacji, przed wprowadzeniem ich do ogólnej sieci kanalizacyjnej, gdyż w przeciwnym razie mogą poważnie zaburzyć pracę biologicznych oczyszczalni ścieków).

Jedynym skutecznym rozwiązaniem tego typu problemów są stacje zlewne typu Eurodrop zamontowane w pobliżu popularnych tras – autostrad, dróg szybkiego ruchu. Takie urządzenia zapewniają bezpieczeństwo i wygodę właścicielom kamperów. W jednym miejscu można opróżnić zbiorniki zarówno wody szarej oraz WC chemicznego, wypłukać je, napełnić zbiorniki na wodę pitną oraz naładować akumulatory. Wszystko szybko, sprawnie a przy tym legalnie i ekologicznie.

Pytanie tylko, kto będzie chciał zainwestować w takie rozwiązania? Właściciele kamperów chcieliby z nich korzystać, to nie ulega wątpliwości. Jeżeli przy projektowaniu autostrady nie przewidziano takiego rozwiązania, nie można oczekiwać, że zarządca drogi, po zakończeniu inwestycji, będzie skłonny jeszcze ją uzupełnić. Ale okazuje się, że w tym wypadku można liczyć na inwestorów prywatnych – np. właścicieli stacji benzynowych. Dlaczego? Posiadanie stacji zlewnej niesie ze sobą wiele korzyści. W czasach ogromnej konkurencji na rynku warto podnieść standard swojego obiektu przyciągając w ten sposób Klientów Wiadomo, że poza opróżnieniem zbiorników kampera, można liczyć, że Klient samochód również zatankuje, kupi coś w sklepie, zamówi hot-doga,  wypije kawę... Jeżeli na stacji pojawi się autokar, to w czasie opróżniania zbiorników, wszyscy pasażerowie staną się Klientami sklepiku na stacji. A to jest już coś, o co warto powalczyć. 

Stacja benzynowa posiadająca zlewnię Eurodrop może szczycić się również dbałością o środowisko naturalne co naprawdę dla szerokiej rzeszy Klientów nie jest bez znaczenia. W świetle wszystkich przedstawionych argumentów, warto przeanalizować sytuację w swojej okolicy, zapoznać się ze specyfikacją dostępnych na rynku stacji Eurodrop i gruntownie przemyśleć czy poprzez fakt, że mojej stacji benzynowej nie można nazwać przyjazną użytkownikom kamperów, nie tracę ogromnej rzeszy potencjalnych Klientów?
 

BROG Marketing © BROG Marketing Sp. z o.o. S.K. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.