Strona główna Wiadomości Mamy fotogalerię z XVII Forum PetroTrend 2017

Tylko u nas!

Mamy fotogalerię z XVII Forum PetroTrend 2017

Petrolnet.pl, 9 maja 2017

W tegorocznej edycji Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend 2017 wzięło udział ok. 300 osób. Dyskusje panelowe, wystawy, spotkania z „kupcami” z sieci oraz wręczenie nagród dla najlepszych stacji paliw – to wszystko odbyło się 25 kwietnia w warszawskim Hotelu Sheraton.

Mamy fotogalerię z XVII Forum PetroTrend 2017

Autor: Wojciech Bedyński

PEŁNA FOTOGALERIA
XVII FORUM RYNKU STACJI PALIW PETROTREND 2017
- kliknij, aby obejrzeć

Pierwszy blok tematyczny NOWE OTWARCIE NA RYNKU PALIWOWYM – ZMIANY I NOWE REGULACJE dotyczył aktualnej sytuacji na rynku paliwowym i perspektyw jego rozwoju. Referaty wprowadzające wygłosili: Leszek Wieciech, prezes i dyrektor generalny Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego oraz Jarosław Kruk, partner zarządzający z Kruk i Wspólnicy  Kancelarii Prawnej. Obaj prelegenci podkreślali pozytywne efekty wprowadzenia nowych regulacji prawnych - tzw. pakietu paliwowego i pakietu energetycznego. Wzrosła sprzedaż paliw, co przyniosło większe wpływy z podatków do budżetu państw, wzrosła samokontrola wśród przedsiębiorców z branży paliwowej. Wprawdzie szara strefa nie została całkiem zlikwidowana, ale zmniejszyła się znacząco jej skala. - Nigdy nie da się całkowicie wyeliminować szarej strefy i oszustw gospodarczych - stwierdził Piotr Dziedzic, dyrektor Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej z Ministarsrwa Finansów. Przyznał, że oszuści są pomysłowi w omijaniu przepisów. Leszek Wieciech zgodził się z opinią, że szara strefa będzie zawsze funkcjonowała, jednak chodzi o jej rozmiar: żeby stanowiła 2 proc. rynku, a nie 20 proc., jak było do zeszłego roku, co zagrażało istnieniu wielu legalnych firm paliwowych. Joanna Chachulska z Grupy Lotos przyznała, że jej koncern już odczuł pozytywny efekt zmian, szczególnie wprowadzenia pakietu energetycznego. To samo stwierdził Marcin Zawisza, wiceprezes Unimotu, który dodał, że aktualizacja koncesji uszczelniła rynek paliw, a zmiany prawne przyniosły efekt w postaci dużo większych zysków. Wszyscy paneliści jednomyślnie zgodzili się, że rok 2016 był przełomowy dla rynku paliw, który nareszcie stał się rynkiem transparentnym.


 
W drugim panelu: WIELKIE ZMIANY – SKLEP I GASTRONOMIA NA STACJI rozmawiano o skutecznym zarządzaniu sklepem i rozwoju gastronomii na stacji paliw, a także o najważniejszych zmianach na tym rynku. Referaty wstępne wygłosili: Radosław Chmurak z Grupy Tarczyński, który przedstawił ofertę swojej firmy, specjalizującej się w produkcji kabanosów oraz postulował poszerzenie kategorii przekąsek na stacjach paliw, Anna Listopadzka z AC Nielsen Polska, która omówiła preferencje zakupowe Polaków, a Roman Szymczak z Estmi Consulting podsumował nowe trendy w trade marketingu.

 
Trzeci blok nosił tytuł: NOWOCZESNA STACJA – ZACHOWANIA KLIENTÓW A KSZTAŁT OFERTY STACJI  i dotyczył skutecznego marketingu na stacjach paliw. Paneliści próbowali odpowiedzieć na pytanie – co klient kupuje przy okazji zakupu paliwa. Michał Piechocki z ARC Rynek i Opinia przedstawił opinie klientów dotyczące czynników wpływających na poziom satysfakcji ze stacji paliw, a Tomasz Zawadzki opowiedział, jak w niekonwencjonalny sposób można wyedukować klientów, a poprzez działania marketingowe i social media wzmocnić wizerunek firmy.
 
670 spotkań biznesowych
 
PetroTrend 2017 posiada także wymiar biznesowy. Podczas tegorocznego Forum, w strefie Business Speed Dating ponad 40 osób bezpośrednio odpowiedzialnych za zakupy, wyposażenie, inwestycje itp. w sieciach i koncernach spotkało się z dostawcami. Te rozmowy - dające realną szansę na KONTRAKTU ROKU - odbyły się równocześnie z konferencją w specjalnej przystosowanej do tego sali. Łącznie odbyło się 670 indywidualnych spotkań.Tradycyjnie już zwieńczeniem Forum była uroczysta gala wraz z kolacją, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Stacja Benzynowa Roku 2017 oraz wręczenie nagród. W 13 kategoriach zostały nagrodzone stacje paliw z całej Polski. 

W gronie prelegentów i panelistów tegorocznego Forum znaleźli się:

Marek Balawejder (ekspert rynku paliwowego), Joanna Chachulska (Grupa Lotos), Radosław Chmurak (Grupa Tarczyński), Paweł Grzywaczewski  (Anwim / Moya), Jarosław Kruk (Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawna), Anna Listopadzka (AC Nielsen Polska), Michał Piechocki (ARC Rynek i Opinia), Aleksandra Patrykus-Wincza (Mood Poland & Baltics), Marcin Przeworski (Unimot / Avia), Andrzej Sikora (Instytut Studiów Energetycznych), Jarosław Szymański (AmeriGas), Roman Szymczak (Estmi Consulting), Katarzyna Tokarz (Pro Business Solutions), Piotr Dziedzic (Ministerstwo Finansów), Leszek Wieciech (Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego), Tomasz Zawadzki (niezależny ekspert), Marcin Zawisza (Unimot/Avia).
Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem naszych sponsorów. Sponsorem głównym tegorocznego spotkania była firma Tarczyński, sponsorem – firma AmeriGas Polska.

W ramach Forum zorganizowana została wystawa, na której swoje produkty i usługi prezentowali: Bowi-Styl, Winterhalter Gastronom, BKF, Wieshau, Etno Cafe, Komodo, Nestle Professional, IBT International Brands Trading Sp. z o.o., Bolarus, Karcher, Chias, Słeneczna Tłocznia, New Media Ventures i BROG Marketing. 

Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody dla najlepszych stacji paliw, które zwyciężyły w konkursie Stacja Benzynowa Roku 2017.

Kolejna, XVIII edycja Forum PetroTrend odbędzie się już za rok w Warszawie.

Organizatorem jest BROG Marketing - platforma mediów skutecznej komunikacji B2B  – wydawca miesięczników: Stacja Benzynowa & Convenience Store, Nowości Gastronomiczne, Sweets & Coffee, Świat Hoteli; portali: www.petrolnet.pl, www.horecanet.pl oraz organizator Forum Rynku Stacji Paliw Petro Trend, Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum, Forum Rynku Kawiarni - Lodziarni - Cukierni Sweets & Coffee, a także Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.