Strona główna Wiadomości Franczyzobiorcy o franczyzie

Blaski i cienie współpracy

Franczyzobiorcy o franczyzie

Petrolnet.pl, 12 kwietnia 2017

Bezpieczeństwo dostaw i święty spokój. Niewolnictwo pod każdym względem i oddawanie zysków koncernowi. Te dwie skrajnie różne opinie najczęściej się powtarzają w ocenach franczyzobiorców. Anonimowych, bo wszyscy się boją oskarżeń o naruszanie tajemnic handlowych. A we współpracy franczyzowej tylko nazwa sieci jest jawna.

Autor:

– Wybór właściwego franczyzodawcy to połowa sukcesu moich stacji. Trzykrotnie zmieniałem brand, działałem w barwach Shella, Orlenu i BP. Mogę porównać te trzy oferty, chociaż nie wolno mi tego robić publicznie. Umowy są obwarowane zakazami, nie można ujawniać żadnych informacji dotyczących współpracy franczyzowej – mówi właściciel dwóch stacji paliw. Zastrzega, że nie mogę ujawnić nie tylko jego nazwiska, ale także nazwy regionu, a tym bardziej województwa, gdzie znajdują się jego stacje. – Boję się, że mnie zlokalizują. Koncerny mają na usługach sztab prawników. Wyśledzą i będą ciągać po sądach. Znam ludzi, którzy słono zapłacili za ujawnianie „tajnych” informacji, czytaj: „jak koncerny doją frajerów.” Jeżeli ktoś się odważy powiedzieć złe słowo o swoim brandzie, to tylko nieoficjalnie. A jeśli interes idzie słabo i ktoś chce się wycofać, wówczas udzielenie takiej informacji osobie postronnej może grozić wysokimi karami dla franczyzobiorcy – i to nawet  kilka lat po zakończeniu współpracy z franczyzodawcą. Wszystko to jest zapisane w umowach, są również wymienione astronomiczne kary za „ujawnianie tajemnicy handlowej”, a tajemnicą jest niemal wszystko. Tylko nazwa sieci jest jawna.

Cały artykuł można przeczytać w marcowym numerze: 

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
link do aktualnego numeru: Marzec 2017

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.