Strona główna Wiadomości Gorąca pucha w Delfinie

Relacja ze spotkania grupy zakupowej

Gorąca pucha w Delfinie

Petrolnet.pl, 5 lipca 2016

W zaciszu lasu nad jeziorem na Kaszubach odbyło się spotkanie Grupy Delfin. 10.czerwca 2016 okazał się dobra datą. Uczestników nie brakowało. Pierwsza część, o charakterze konferencji, była otwarta dla właścicieli stacji paliw.

Autor: SNOSP

 
 

Na wstępie wszyscy wszystkim zostali przedstawieni. Potem zostały omówione zasady współpracy z grupami zakupowymi zawiązanymi przy SNOSP. Obszerną wiedzę na ten temat przekazał zebranym Marek Pietrzak. Przewodząc działaniom Stowarzyszenia Niezależnych Operatorów Stacji Paliw i Agencji Solidarni w Biznesie omówił zasady powiązań pomiędzy tymi podmiotami. Wyjaśnił rolę jaką każdy z nich pełni. W tym miejscu zostało podkreślone, że partnerem w grupie może być każdy podmiot gdyż stacja paliw to praktycznie nie ograniczony zbiór branż. ASwB porządkuje te działania i otwiera drogę dla każdego kto pragnie przystąpić do handlu wzajemnego.

Z zaczerpniętą wiedzą o grupie, zaproszeni goście przystąpili do prezentacji swych firm, ich możliwości i kierunków działania. I tak w imieniu Perfetti van Melle, celem popróbowania, rozdane zostały produkty Fruittella, Chupa Chups, Alpenliebe. Firma ta produkuje i prowadzi dystrybucję słodyczy oraz gum do życia. Trzeba podkreślić, że Hm Mentos od 80 lat odświeża ludzi na całym świecie.

A potem… „Twój gorący posiłek zawsze pod ręką” to motto C-Borg Company. Puszka, która sama podgrzewa jedzenie zaskoczyła wszystkich. Gorący posiłek w kilka minut w każdych warunkach to dopiero wygoda. Tych smacznych i pożywnych dań – bez prądu, gazu, czy kuchenki mikrofalowej, można było skosztować podczas pokazu. A wszystko to dzięki unikatowej technologii „Future Heat” samopodgrzewającej się puszki.

Dziś wielu z nas używa okularów. Wiemy ile nieraz trzeba się natrudzić aby szkła były czyste. Firma Natex – Destlo zna sposoby na tę udrękę. Natex – Destlo wyrosła na gruncie długoletnich doświadczeń niemieckiej firmy Natex zajmującej się produkcją i dystrybucją płynów do czyszczenia optyki. Płyny te czyszczą, chronią przed parowaniem i przyciąganiem kurzu. Przeznaczone są do każdego rodzaju szkieł. Są testowane dermatologicznie. Wszyscy okularnicy skorzystali podczas pokazu. Mieli ekstra wyczyszczone szybki.

No i teraz wkroczył hit. Napój izotoniczny NaKaca. Został on przyjęty z dużym entuzjazmem. Jest to produkt nietuzinkowy, specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Produkt premium w przystępnej cenie. Pokaz napoju został wsparty POS’ami. Standy i klipaki podkreślały ekspozycję nowości rynkowej jaką zapewne jest NaKaca.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE  
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
- link do aktualnego numeru: MAJ-CZERWIEC 2016

Następnie przyszedł czas na SpillAway, czyli profesjonalne usuwanie zanieczyszczeń węglowodorowych i skuteczna ochrona środowiska. Jak się dowiedzieliśmy, zaprezentowane produkty wykorzystują mikroorganizmy występujące w naturze, dla których zanieczyszczenia węglowodorowe są naturalną pożywką. Na stacjach paliw właściciele na co dzień borykają się z zanieczyszczeniami stąd były emocje i wiele pytań do przedstawicieli firmy. Sugestywnie podkreślili oni, że łącząc siły natury i dorobek nauki, stworzono linię innowacyjnych, biotechnologicznie zaawansowanych środków czyszczących, odtłuszczających i neutralizujących zanieczyszczenia. Po całkowitym zdegradowaniu zanieczyszczeń populacja mikroorganizmów ulega biodegradacji i stacja paliw czysta.

Workflow na stacji paliw to jeszcze nowość. Okazało się, że firma Content Networks, jako integrator realizuje misje zarzadzania kontentem multimedialnym w sposób całościowy i nieograniczony w czasie. Przedstawiony system daje możliwości, począwszy od systemów akwizycji przez systemy obróbki i edycji, na systemach dystrybucji i emisji kończąc. Ciekawym tu rozwiązaniem są telebimy informacyjno - reklamowe   dla stacji paliw.

Na koniec firma Bolarus zainteresowała obecnych urządzeniami chłodniczymi i niskotemperaturowymi. Zaprezentowano rozwiązania dla rożnych branż w tym dla stacji paliw też. Podkreślono obecnym, że firma Bolarus jest jednym z największych producentów krajowych. Wykorzystuje ona najnowsze technologie z zachowaniem norm ISO.

W bloku firmowym „firma do firmy” nawiązano wiele kontaktów handlowych, które zapewne w krótce zaowocują zakupami. Rozdawano produkty, wszystko uściślano i dokładnie wyjaśniano „face to face”. Przy stoiskach było tłoczno. Przedstawiciele zaproszonych firm „ przechodzili samych siebie”

W tym miejscu przyszedł czas na coś z podwórka stacyjnika. Omówiono ważkie zagadnienia z podwórka paliwowego. Przedstawiono zmiany w ustawie o raportowaniu odpadów do Ochrony Środowiska. Rozmawiano o obciążeniach (akcyza, VAT itp.) Sporo czasu poświecono pakietowi paliwowemu i podatkowi obrotowemu. Uprzedzono właścicieli o obowiązku zamieszczania informacji o zawartości biokomponentów. Wyjaśniono co ze sprzedażą butli gazowych w koncesji. Rozpoczęto batalię przeciw podwójnej zapłacie za koncesje. Blok prowadził Marek Pietrzak

Imprezę zwieńczyła uroczysta kolacja przy suto zastawionych jadłem kaszubskim stołach. Tu mogliśmy delektować się różnymi gatunkami piw, którymi uraczył biesiadujących Browar Perun. Gama smaków pobudziła zmysły. Każdy mógł coś dla siebie wybrać. Przy dźwiękach muzyczki i w kaszubskiej atmosferze dysputom nie było końca.

ASwB jako organizator Piknik Stawiska pragnie wszystkim uczestnikom podziękować za przybycie. Szczególne podziękowania należą się za wspaniale prezentacje, pokazy, podarunki i poczęstunki.
 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.