Strona główna Wiadomości Integracja PERN i OLPP

Inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne kraju

Integracja PERN i OLPP

Petrolnet.pl, 6 października 2017

Prawie 2 mld zł na inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne Polski w ciągu najbliższych 4  lat – taką kwotę będzie mogła zainwestować spółka PERN, regionalny lider logistyki surowcowej po strategicznym połączeniu z OLPP – największym w Polsce przedsiębiorstwem w obszarze magazynowania paliw płynnych.

Integracja PERN i OLPP

Autor: PERN

Konsolidacja doprowadzi do uporządkowania rynku ropy i paliw oraz wzmocni bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju.

Dzięki połączeniu obu spółek powstanie podmiot, który będzie zajmował się nie tylko przeładunkiem morskim ropy oraz jej transportem rurociągowym i magazynowaniem, ale także transportem rurociągowym paliw i ich magazynowaniem. Dla klientów będzie to oznaczało ułatwienie współpracy bo przy stole negocjacyjnym będą rozmawiali z jednym kontrahentem w sprawie całej palety rozwiązań, które do tej pory trzeba było uzgadniać odrębnie.

Integracja firm i dialog z załogą

Od 2007 roku w PERN kilkukrotnie były podejmowane próby połączenia z OLPP. Obecnie proces od strony formalnej jest już sfinalizowany – poza zgodą właściciela zapadły już także wszystkie potrzebne decyzje korporacyjne w obu spółkach.

– Obecny zarząd PERN rozumie, że bez zaangażowania pracowników nie można przeprowadzić skutecznie tak złożonego projektu jak Integracja Spółek. Dlatego negocjacje z pracownikami traktujemy priorytetowo – podkreślił Rafał Miland, Wiceprezes PERN. – Celem połączenia jest budowa nowego, silnego podmiotu, który będzie solidnym i stabilnym pracodawcą z szerokimi możliwościami rozwoju – dodał.

Potwierdzeniem skutecznego dialogu jest zawarte Porozumienie Społeczne w PERN i zgoda Związków Zawodowych PERN na zmiany w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.

W związku z połączeniem, które wejdzie w życie 2 stycznia 2018 roku, pracownicy otrzymali gwarancje zatrudnienia. Poza tym uzgodniono: przekształcenie dodatku za staż pracy w stały dodatek do wynagrodzenia zasadniczego; „wykup” nagrody jubileuszowej od wszystkich uprawnionych pracowników, na zasadach określonych w projekcie ZUZP; włączenie do wynagrodzenia zasadniczego 20 proc. premii regulaminowej. Zwiększono także budżet premiowy by promować efektywność.


Grupa PERN w liczbach:
•    3, 5 mln m sześc. pojemność magazynowa na ropą naftową, w tym 1, 5 mln m sześc. Miszewko Strzałkowskie
•    2500 km całkowita długość rurociągów
•    Ponad 50 mln ton roczny przesył ropy i paliw
•    40 mln ton – roczna moc przeładunkowa Terminalu Morskiego
•    2400 liczba zatrudnionych pracowników w GK PERN
 

NAJNOWSZE WYDANIE
STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2017
kliknij aby zapoznać się z publikacją!

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE