Strona główna Wiadomości Integracja PERN i OLPP

Inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne kraju

Integracja PERN i OLPP

Petrolnet.pl, 6 października 2017

Prawie 2 mld zł na inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne Polski w ciągu najbliższych 4  lat – taką kwotę będzie mogła zainwestować spółka PERN, regionalny lider logistyki surowcowej po strategicznym połączeniu z OLPP – największym w Polsce przedsiębiorstwem w obszarze magazynowania paliw płynnych.

Integracja PERN i OLPP

Autor: PERN

Konsolidacja doprowadzi do uporządkowania rynku ropy i paliw oraz wzmocni bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju.

Dzięki połączeniu obu spółek powstanie podmiot, który będzie zajmował się nie tylko przeładunkiem morskim ropy oraz jej transportem rurociągowym i magazynowaniem, ale także transportem rurociągowym paliw i ich magazynowaniem. Dla klientów będzie to oznaczało ułatwienie współpracy bo przy stole negocjacyjnym będą rozmawiali z jednym kontrahentem w sprawie całej palety rozwiązań, które do tej pory trzeba było uzgadniać odrębnie.

Integracja firm i dialog z załogą

Od 2007 roku w PERN kilkukrotnie były podejmowane próby połączenia z OLPP. Obecnie proces od strony formalnej jest już sfinalizowany – poza zgodą właściciela zapadły już także wszystkie potrzebne decyzje korporacyjne w obu spółkach.

– Obecny zarząd PERN rozumie, że bez zaangażowania pracowników nie można przeprowadzić skutecznie tak złożonego projektu jak Integracja Spółek. Dlatego negocjacje z pracownikami traktujemy priorytetowo – podkreślił Rafał Miland, Wiceprezes PERN. – Celem połączenia jest budowa nowego, silnego podmiotu, który będzie solidnym i stabilnym pracodawcą z szerokimi możliwościami rozwoju – dodał.

Potwierdzeniem skutecznego dialogu jest zawarte Porozumienie Społeczne w PERN i zgoda Związków Zawodowych PERN na zmiany w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.

W związku z połączeniem, które wejdzie w życie 2 stycznia 2018 roku, pracownicy otrzymali gwarancje zatrudnienia. Poza tym uzgodniono: przekształcenie dodatku za staż pracy w stały dodatek do wynagrodzenia zasadniczego; „wykup” nagrody jubileuszowej od wszystkich uprawnionych pracowników, na zasadach określonych w projekcie ZUZP; włączenie do wynagrodzenia zasadniczego 20 proc. premii regulaminowej. Zwiększono także budżet premiowy by promować efektywność.


Grupa PERN w liczbach:
•    3, 5 mln m sześc. pojemność magazynowa na ropą naftową, w tym 1, 5 mln m sześc. Miszewko Strzałkowskie
•    2500 km całkowita długość rurociągów
•    Ponad 50 mln ton roczny przesył ropy i paliw
•    40 mln ton – roczna moc przeładunkowa Terminalu Morskiego
•    2400 liczba zatrudnionych pracowników w GK PERN
 

NAJNOWSZE WYDANIE
STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2017
kliknij aby zapoznać się z publikacją!

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Moya: Zmiany rynkowe skłaniają do ewaluacji asortymentu

Filip Puchalski Dyrektor ds. Operacyjnych Moya

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.