Strona główna Wiadomości Jedzenie w podróży - gdzie i co jedzą kierowcy?

Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2017

Jedzenie w podróży - gdzie i co jedzą kierowcy?

Petrolnet.pl, Stacja Benzynowa & Convenience Store, 26 września 2017

Czy polscy kierowcy lubią zatrzymywać się podczas podróży na posiłek? Jakie posiłki wybierają? Co jest dla nich najważniejsze przy wyborze miejsca na posiłek? – między innymi na te pytania odpowiada badanie ARC Rynek i Opinia „Jedzenie w podróży”. Wyniki badań dla petrolnet.pl komentuje Adam Ciołek, project manager ARC.

Jedzenie w podróży - gdzie i co jedzą kierowcy?

Autor: Shutterstock

Posiłek podczas dłuższej podróży najchętniej w lokalu sieciowym

Niemal połowa kierowców (49 proc.) przyznaje, że podczas podróży dłuższej niż 150 km lubi zatrzymać się na posiłek. 41 proc. kierowców wybiera w tym celu lokal sieciowy, np. KFC czy McDonald’s, a 43 proc. ma nawet stałe miejsca, w których robi przerwę. Najbardziej istotnymi aspektami przy wyborze miejsca na posiłek są dla respondentów: świeżość serwowanych produktów oraz czystość lokalu. Najmniej istotnym – możliwość zakupu posiłku w systemie drive-through. Tylko co piąty kierowca twierdzi, że woli zjeść posiłek w samochodzie, bez zatrzymywania się.

Co najchętniej wybierają kierowcy?

Kierowcy w drodze zwracają mniejszą uwagę na zasady zdrowego odżywiania – często pozwalają sobie na jedzenie typu fast food, czyli hot dogi, zapiekanki, hamburgery – głównie ze względu na szybkość podania. Jest to bowiem trzeci najważniejszy czynnik przy wyborze lokalu. Pierwszym jest świeżość potraw, drugim zaś – czystość lokalu. 

Niemal połowa respondentów (48 proc.) przyznaje, że nie wyobraża sobie podróży samochodem bez kawy – na trasach dłuższych niż 150 km aż 80 proc. kierowców kupuje kawę zawsze lub bardzo często. Co trzeci kierowca przyznaje, że nie akceptuje spożywania posiłków w samochodzie.

A może kuchnia tradycyjna?

Kierowcy biorący udział w badaniu ARC Rynek i Opinia
wskazują na potrzebę większej różnorodności potraw, np. wzbogacenie oferty o większy wybór zup, pierogów czy sałatek. Już teraz taka oferta dostępna jest w wybranych placówkach. Z badania dotyczącego satysfakcji klientów stacji paliw wynika, że najlepszą ofertę gastronomiczną ma zdaniem kierowców sieć Orlen.

Informacje o badaniu

Badanie zostało zrealizowane w maju 2017 roku przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI na celowej próbie N=1051 kierowców, którzy w ciągu ostatniego roku odbyli co najmniej 3 podróże samochodem na odległość co najmniej 150 km oraz podczas co najmniej jednej z nich skorzystali z zakupu posiłku lub przekąsek.

Artykuł ukazał się na łamach publikacji "Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2017" (strona 74) – wydaniu specjalnym czasopisma "Stacja Benzynowa & Convenience Store".

NAJNOWSZE WYDANIE
STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2017
kliknij aby zapoznać się z publikacją!

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE