Strona główna Wiadomości Lotos Paliwa oceni potencjał elektromobilności

Czytaj tylko u nas!

Lotos Paliwa oceni potencjał elektromobilności

Petrolnet.pl, 28 czerwca 2018

Spółka poszukuje wykonawcy prac analitycznych i studyjnych realizowanych w ramach pilotażowego projektu elektromobilności, polegającego na zbudowaniu, uruchomieniu oraz zarządzaniu stacjami ładowania samochodów elektrycznych na stacjach paliw Lotos. Potencjalni kontrahenci mają czas na przedstawienie ofert do 20 lipca br.

Lotos Paliwa oceni potencjał elektromobilności

Autor: Grupa Lotos

Według planów spółki projekt rozpocząłby się w lipcu br. i potrwałby do października 2020 roku.

Prace analityczne i studyjne zostaną zrealizowane w ramach pilotażowego projektu LEM (Lotos Electro Mobility), polegającego na zbudowaniu, uruchomieniu oraz zarządzaniu stacjami ładowania samochodów elektrycznych na stacjach Lotos.

Zadanie obejmuje m.in. zebranie i analizę danych eksploatacyjnych, finansowych oraz dotyczących zachowań i preferencji klientów stacji ładowania pojazdów elektrycznych, usytuowanych na stacjach spółki, w celu opracowania biznesplanu i analizy CBA (ang. cost-benefit analysis – analiza kosztów i korzyści) dla wdrożenia kolejnych stacji do ładowania pojazdów elektrycznych.

Spółka ma w planach zbadać m.in. oczekiwania Polaków w zakresie korzystania z pojazdów elektrycznych – zarówno obecnych użytkowników e-samochodów, jak i osób nie będących ich właścicielami. Ponadto firmę interesują informacje np. na temat potencjału rozwoju rynku elektromobilności w Polsce, trendów czy niezbędnej infrastruktury. Dodatkowo spółka zmierzy poziom zadowolenia użytkowników pilotażowej sieci punktów ładowania na stacjach Lotos, przy okazji analizując własne doświadczenia wynikające z eksploatacji tej infrastruktury.

Wnioski z badań posłużą do przygotowania rekomendacji w zakresie dalszych prac nad projektem LEM. Pierwsze informacje w ramach zleconych badań spółka powinna pozyskać w okolicach lipca i sierpnia 2019 roku.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
  NOWOCZESNE I PRAKTYCZNE CZASOPISMO WŁAŚCICIELI STACJI PALIW
!!! ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA !!!

link do aktualnego numeru: MAJ

Natomiast w sierpniu lub październiku 2020 roku Lotos Paliwa spodziewa się otrzymać od wykonawcy analitycznej części projektu biznesplan stanowiący podstawę do podjęcia decyzji inwestycyjnej, dotyczącej wdrożenia kolejnych stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Przypomnijmy, że Lotos oficjalnie ogłosił sprecyzowane plany stawiania własnych e-słupków i wybrał dla nich łącznie 50 lokalizacji (w tym 12 w ramach pilotażu) oraz kilkanaście stacji z gazem CNG i LNG.

Spółka oczekuje, że w ramach biznesplanu znajdą się sugestie dotyczące wyboru optymalnego modelu biznesowego dla dalszego rozwoju paliw alternatywnych opartych na energii elektrycznej, w korytarzach TEN-T, rozbudowy infrastruktury ładowania, wykorzystania najefektywniejszych, innowacyjnych metod, rozwiązań technicznych, informatycznych i marketingowych.

O projekcie LEM

LEM polega na pilotażowej budowie sieci 12 stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych wraz z systemem obsługi klienta na istniejącej sieci stacji paliw spółki Lotos Paliwa, wzdłuż korytarzy TEN-T w Polsce (Trójmiasto-Warszawa na odcinkach austrad A1 i A2).

Projekt ma na celu zapewnienie możliwości przejazdu elektrycznym samochodem osobowym na trasie korytarzy TEN-T oraz powszechnego dostępu do stacji ładowania różnym markom samochodów elektrycznych; zgromadzenie danych nt. wykorzystania i funkcjonowania utworzonej infrastruktury, systemu obsługi klienta.

Pokonanie ok. 450 km trasy Trójmiasto-Warszawa (w obu kierunkach) pojazdem elektrycznym będzie możliwe dzięki zachowaniu odległości najwyżej 160 km pomiędzy kolejnymi punktami ładowania, zlokalizowanymi w Trójmieście (cztery punkty), w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach A1 i A2 (sześć punktów) oraz w Warszawie (dwa punkty).

Realizacja projektu LEM ma przyczynić się do wsparcia i promowania dekarbonizacji transportu, poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii transportowych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, umożliwić rozwój rynku e-mobility, poprawę bezpieczeństwa energetycznego, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza oraz poziomu hałasu.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych wyposażone będą w uniwersalną ładowarkę zapewniającą obsługę trzech międzynarodowych standardów:

1.    CHAdeMO – dedykowany markom japońskim i koreańskim (prąd stały),
2.    CCS (Combined Charging System) – dedykowany markom europejskim (prąd stały),
3.    Type 2 – (prąd zmienny) z dodatkową przejściówką dla marki Tesla (odrębny standard).
 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE