Strona główna Wiadomości Makaron dla zabieganych

Szybkie danie na ciepło lub zimno

Makaron dla zabieganych

Petrolnet.pl, 14 lutego 2017

Makaron bez gotowania Pesso jest produkowany w czterech odmianach: pszennej, pszenno-gryczanej, pszenno-kukurydzianej i pszenno-owsianej. Ma kształt drobnych kuleczek w różnych kolorach.

Autor:

Spółka Agro-Wodzisław zakupiła na wyłączność technologię produkcji makaronu Pesso bez gotowania.
Jest to produkt lekkostrawny, niskotłuszczowy, bezcholesterolowy, bez dodatków chemicznych, o wysokiej trwałości i nie wymaga gotowania. Wystarczy zalać go wrzątkiem, np. wodą, zupą, mlekiem lub innym płynem spożywczym, a już po chwili jest gotowy do spożycia. Taki sam efekt, ale po nieco dłuższym czasie, osiągniemy po zalaniu Pesso wodą lub innym płynem spożywczym o temperaturze otoczenia.

Zdolności do rehydratacji makaron Pesso zawdzięcza swojej wewnętrznej budowie - wyrównanej porowatej strukturze o dużej gęstości. Odtwarzany na zimno ujawnia dodatkową zaletę - w odróżnieniu do znanych makaronów - nie ulega sklejaniu się.

Makaron bez gotowania nowej generacji charakteryzuje się tym, że zawiera włókna roślinne o określonej długości, a proces jego instantyzacji oparty jest wyłącznie na oddziaływaniu czynników fizycznych, co z punktu widzenia wartości żywieniowej wyrobu jest korzystniejsze niż powszechnie stosowana instantyzacja poprzez dodatek substancji chemicznych oraz smażenie w tłuszczu.

LIDERZY RYNKU - DOSTAWCY DLA STACJI PALIW - RAPORT 2017
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
- kliknij, aby zapoznać się z wersją elektroniczną

Udział włókien roślinnych w składzie makaronu rekompensuje wahania jakości mąki. Opracowany skład umożliwia wytwarzanie odpowiedniej jakości makaronu bez gotowania, zarówno z mąk niskobiałkowych, jak i wysokobiałkowych. Ponadto możliwe jest wytwarzanie makaronu z mąk niskoglutenowych lub bezglutenowych.
 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.