Strona główna Wiadomości Mamy video z XV Food Business Forum 2017!

Tylko u nas!

Mamy video z XV Food Business Forum 2017!

Petrolnet.pl, 10 października 2017

Już 12 grudnia w Sheraton Warsaw Hotel odbędzie się XII Forum Profit Hotel 2017 - najważniejsze w Polsce spotkanie hotelarzy niezależnych, prezesów i zarządów sieci, ekspertów oraz „kupców” z największych sieci i obiektów hotelarskich z dostawcami. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia, krótkiej relacji z niedawno organizowanego przez nas wydarzenia dla branży gastronomicznej.

Rekordowa frekwencja, komplet uczestników, szerokie grono właścicieli restauracji oraz prezesów i dyrektorów sieci, mnóstwo praktycznych porad i sprawdzonych sposobów na prowadzenie biznesu w referatach, dyskusjach panelowych i kuluarowych. Ponad 900 indywidualnych spotkań „kupców” z dostawcami w ramach Business Speed Dating. Tak było na XV Food Business Forum 2017.

Wydarzenie jest jedyną w roku okazją do indywidualnych spotkań na najwyższych szczeblach decyzyjnych, w gronie przyjaciół i partnerów biznesowych. To również wspaniała platforma do wymiany doświadczeń, własnych sposobów na sukces i niezliczonych, indywidualnych, praktycznych porad.
 

GALERIA FOTO
XV FOOD BUSINESS FORUM 2017
W OBIEKTYWIE WOJCIECHA BEDYŃSKIEGO
kliknij, aby obejrzeć wszystkie zdjęcia


Konferencja zawierała cztery bloki tematyczne.Pierwszy dotyczył perspektyw rozwoju branży oraz nadchodzących zmian i trendów, popartych wynikami ekskluzywnych analiz i badań ARC Rynek i Opinia, a także prezentacją raportu o rynku dowozów jedzenia Grzegorza Aksamita z firmy Stava. Podczas dyskusji wszyscy zgodzili się co do jednego, że branża jest w dobrej kondycji jednak wciąż stoi przed nią wiele wyzwań m.in. coraz większy problem ze znalezieniem pracowników, zmiany w prawie oraz rosnące ceny.
 


Już od wielu lat, wspólnie ze środowiskiem polskich gastronomów, zabiegaliśmy o stworzenie ogólnopolskiej organizacji właścicieli lokali gastronomicznych. Podczas naszego Forum w 2015 roku kilkunastu operatorów podpisało w tej sprawie list intencyjny. No i stało się! Powstała Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu, która reprezentuje interesy restauratorów przede wszystkim wobec administracji państwowej. Po zakończeniu pierwszego bloku odbyło się specjalne, otwarte dla uczestników wydarzenia posiedzenie KRGiC. Prezydium mogło usłyszeć czego aktualnie oczekuje branża i jakie problemy mają restauratorzy z różnych zakątków Polski. Marcin Zawadzki, doradca przewodniczącego, KRGiC zapewnił, że organizacji zależy na obecności każdego i reprezentowaniu całej branży niezależnie od wielkości biznesu i liczby posiadanych lokali.
 

W drugim panelu rozmawialiśmy o tym jak ważna jest lokalizacja, jak ją wybrać czy dostosować do potrzeb niskim kosztem i gdzie szukać oszczędności. Katarzyna Westrych-Pavy z 370 Studio mówiła o tym, że ważny jest dobór lokalizacji pod konkretny koncept i zaprezentowała szereg bardzo inspirujących rozwiązań na wybranych realizacjach. Olek Pobikrowski z Gringo Bar podkreślał, że sieć poszukuje lokalizacji nietypowych i zapowiedział już niebawem nowe otwarcie w Gdyni. Szymon Adamczuk, prezes zarządu North Food Polska, opowiadał o funkcjonowaniu placówek sieci w centrach handlowych i planach na przyszłość.

W trzecim omówiono tematy związane z konkurencją. Mec. Tomasz Mihułka, z Kancelarii Chałas i Wspólnicy opowiedział o tym jak ważna rolę w tym aspekcie odgrywa znajomość prawa. Norbert Redkie, współwłaściciel Grupy Warszawa, Kinga Rylska z Instynkt Creative Group i reszta panelistów podkreślali jak ważna jest unikalność oraz jak być o krok przed innymi. Wszyscy przedstawili swoje pomysły na walkę z konkurencją, również z tą nieuczciwą.

W ostatnim bloku pt.: Personel - rekrutacja, utrzymanie, budowanie zespołu, ścieżki kariery, kompetencje referat wprowadzający wygłosiły Dorota Hechner oraz Agnieszka Czarnecka z Hays Poland. Badania firmy wskazały, m.in. że ankietowani najczęściej zmieniają pracę ze względu lepsze możliwości rozwoju w innym miejscu oraz niskie zarobki. Co ważne prawie 30 proc. badanych wskazało, że pasja jest tym czynnikiem, który sprawia, że nadal pracują w gastronomii. Tradycyjnie dyskusje zdominował tu temat profesjonalnej obsługi, skutecznej rekrutacji, minimalizacji ryzyka przy zatrudnianiu oraz szarej strefy. Ten temat to jedna z największych bolączek polskiej gastronomii.

Forum Rynku Gastronomicznego już po raz piąty towarzyszyły spotkania w formule Bussines Speed Dating. To serie indywidualnych rozmów biznesowych dostawców z osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za zakupy u największych odbiorców. To nie tylko idealna okazja do skonfrontowania oczekiwań z aktualną ofertą dostawców, ale realna szansa na pozyskanie tzw. KONTRAKTU ROKU.  Po raz kolejny padł rekord liczby „kupców”, którzy wzięli w nich udział. Tym razem było ich 60 (!), a odbyło się ponad 900 spotkań (!).


Po raz szósty wyróżniliśmy najlepsze lokale i firmy gastronomiczne w konkursie Food Business Awards 2017. Tu także padła rekordowa liczba zgłoszeń, a konkurs z roku na rok staje się coraz popularniejszy.

Podczas Gali została rozstrzygnięta również pierwsza edycja konkursu Supplier of the Year 2017.
W konkursie mogły wziąć udział wszystkie firmy – dostawcy produktów, urządzeń, sprzętu, technologii i usług dla sektora HoReCa, które w określonym terminie zgłosiły swój udział w Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum 2017, jako Sponsor lub Wystawca, albo wykupiły Kartę Wstępu - Business i prezentowały swoją ofertę podczas spotkań Business Speed Dating organizowanych w ramach wydarzenia.

W gronie prelegentów i panelistów tegorocznego Forum znaleźli się: Iwona Niemczewska (Restauracja Z Drugiej Strony Lustra, Szczecin), Sylwester Cacek, (Prezes Zarządu, Sfinks Polska, Przewodniczący Prezydium, Krajowej Rada Gastronomii i Cateringu), Yann Gontard (Sodexo On-site Services), Sylweriusz Faruga, (President Marki, Blue Frog, AmRest), Kamil Hagemajer (Gastrofaza), Krzysztof Janiszewski (Współwłaściciel m.in. Senses Restaurant), Salomea Świerkowska (ARC Rynek i Opinia), Grzegorz Aksamit (Stava), Anna Śliwka (370 Studio), Anna Wysocka (JLL), Szymon Adamczuk (North Food Polska), Olek Pobikrowski (Gringo Bar), Marcin Wachowicz (Aïoli, Aïoli inspired by Gdańsk, Momu, BanjaLuka), Andrzej Lorek (FRConsulting), Katarzyna Westrych-Pavy, Architekt (370 Studio), Kinga Rylska (Instynkt Creative Group), Tomasz Habdas, (Ekspert, Głębokie Gardło), Mec. Tomasz Mihułka, (Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy), Piotr Niemiec (Grupa Gastromall), Adam Pacuski (Stowarzyszenie Autorów ZAiKS), Norbert Redkie, (Grupa Warszawa), Łukasz Smoliński (Bubbleology, DESEO Patisserie, Tasteaway.pl), Marcin Zawadzki (KRGiC), Agnieszka Borek (Agencja Kreatywna FIKA, Borek & Panfil), Dorota Hechner (Hays Poland), Agnieszka Czarnecka (Ekspert Hays Poland), Urszula Kania (Restauracja Biała Róża), Iwona Olbryś (Telepizza Poland), Marcin Kręglicki (Kręgliccy Restauracje i Catering), Stanisław Magdij (Bierhalle)

Wszystkim Państwu bardzo serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!


Organizatorem jest BROG Marketing
- platforma mediów skutecznej komunikacji B2B, właściciel czasopism: Świat Hoteli, Nowości Gastronomiczne, Sweets & Coffee, Stacja Benzynowa & Convenience Store; portali: www.horecanet.pl, www.petrolnet.pl, oraz organizator Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum, Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni Sweets & Coffee, a także Forum Rynku Paliwowego PetroTrend.

Kontakt:
Marta Kudosz - redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne
tel.: 664 463 089, 22 290 66 11
m.kudosz@brogmarketing.pl

www.foodbusinessforum.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE