Strona główna Wiadomości Marzec pod znakiem wzrostów sprzedaży

Wpływ wiosny na zakupy FMCG

Marzec pod znakiem wzrostów sprzedaży

Petrolnet.pl, 17 maja 2017

Jak pokazują dane Centrum Monitorowania Rynku, w marcu 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m kw. była o 17 proc. wyższa niż w lutym, a liczba transakcji zwiększyła się aż o 22 proc. Wzrost ten wynikał nie tylko z większej liczby dni (marzec był o 3 dni dłuższy niż luty), ale też z ocieplenia pod koniec miesiąca.

Autor:

Wyższe niż rok wcześniej temperatury przełożyły się też na wzrost liczby transakcji o 3 proc. w porównaniu z marcem 2016 r. Odnotowano wówczas wzrost wszystkich kategorii wrażliwych na pogodę, ale najbardziej imponujący wynik osiągnęły lody impulsowe – liczba paragonów z tymi produktami była czterokrotnie wyższa niż w lutym 2017 r. i dwukrotnie wyższa niż marcu 2016 r. Wysokie jak na marzec temperatury sprawiły, że klienci częściej wstępowali do sklepu po coś do picia – wydatki na wszystkie napoje bezalkoholowe były o 11 proc. wyższe niż rok wcześniej i o 27 proc. wyższe niż miesiąc wcześniej. Szczególnie duże wzrosty odnotowano dla wody czystej (wzrost liczby transakcji o 35 proc. w porównaniu z lutym) i smakowej (o 39 proc.) oraz dla napojów energetyzujących oraz izotonicznych. W marcu klienci sklepów małoformatowych chętniej sięgali również po piwo – liczba paragonów, na których znalazł się ten rodzaj alkoholu była o 23% wyższa niż w lutym 2017 r. i o 5 proc. wyższa niż w marcu 2016 r.

Nadejście wiosny wyraźnie wpłynęło na wyniki comiesięcznego zestawienia TOP1000 najlepiej rotujących produktów – w marcu w pierwszej 20 znalazło się aż 7 produktów z kategorii napojów, przy czym najwyżej, bo na 10. i 11. pozycji, uplasowały się woda niegazowana Żywiec Zdrój w butelce o pojemności 1500 ml oraz napój Black w puszce 250 ml. Podium rankingu niezmiennie jest okupowane przez 3 niedrogie piwa – Żubra, Tatrę oraz Harnasia w butelkach 500 ml.

Cały artykuł jest dostępny w kwietniowym numerze Stacji Benzynowej:

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
link do aktualnego numeru: Kwiecień 2017

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE