Strona główna Wiadomości Odzież robocza dla personelu stacji paliw

Rental odzieży ułatwia kontrolowanie wydatków

Odzież robocza dla personelu stacji paliw

Petrolnet.pl, 13 kwietnia 2012

Należy pamiętać, że pracownicy stacji paliw pracują w strefach zagrożenia. Są narażeni na kontakt z różnymi rodzajami paliw płynnych, olejów, środków chemicznych. Dlatego też ze względów bezpieczeństwa osoby te powinny być wyposażone w specjalną odzież ochronną. 
 

Rental odzieży ułatwia kontrolowanie wydatków

Autor: Impel

Na temat odzieży roboczej dla personelu stacji paliw rozmawiamy z Klaudią Baranowską, dyrektorem sprzedaży linii produktowej Rental i Pralnictwo Grupy Impel.

Czy odzież robocza jest niezbędna na stacji paliw?
Jest to wręcz konieczne. Warto zaznaczyć, że stroje te muszą spełniać branżowe wymogi techniczne, HACCP i normy BHP. Ponadto właściciele stacji paliw powinni przestrzegać wszelkich norm sanitarno-higienicznych, co związane jest z zadbaniem o regularne pranie i czyszczenie odzieży roboczej. Warto w takiej sytuacji rozważyć współpracę z taką firmą, jak Impel Rental, która specjalizuje się w praniu, serwisowaniu i wynajmie odzieży roboczej. Pozwoli to danej stacji paliw na zlecenie usług, nie związanych z jej podstawowym profilem działalności zewnętrznej firmie   

Jakie standardy powinna spełniać odzież używana przez personel stacji?
Odzież używana przez personel stacji benzynowej powinna spełniać najwyższe standardy, wymogi techniczne i normy bezpieczeństwa. Ważne, aby była wykonana z dobrej jakości tkaniny, która pomimo częstego prania w wysokich temperaturach zachowa elegancki wygląd. Każdy koncern paliwowy dba o swój wizerunek, dlatego też zależy mu na wyposażeniu swoich pracowników nie tylko w ochronne, ale także estetyczne stroje, na których znajdzie się także logo stacji paliw. Poza emblematami firmowymi na ubraniach pracowników, warto zadbać także o oznakowanie odzieży specjalnymi etykietami, które pozwolą na bezbłędne dostarczenie jej po praniu i konserwacji do odpowiedniej firmy i konkretnego użytkownika. 

Na czym polegają usługi świadczone przez Impel Rental?
Klient może skorzystać z naszej pomocy już w chwili podjęcia decyzji o rentalu odzieży roboczej. Wynajem ten zwykle polega na stworzeniu indywidualnej kolekcji ubrań dla danego klienta. I tak  w przypadku branży paliwowej stroje te muszą być dopasowane do parametrów technicznych, wytrzymałościowych i muszą spełniać wymagane normy. Często też odzież jest dopasowana do systemu identyfikacji wizualnej danej firmy.
W ramach naszej usługi zajmujemy się indywidualnym znakowaniem odzieży i wyposażeniem jej w logo klienta. Dopasowujemy także rozmiary ubrań dla poszczególnych pracowników firmy. Ponadto zapewniamy kompleksową obsługę serwisową i logistyczną – regularnie odbieramy od naszych klientów brudną odzież, w razie potrzeby serwisujemy ją i ostatecznie dostarczamy czystą, naprawioną odzież z powrotem do klienta. Pranie i serwis odzieży opiera się przede wszystkim na doborze technologii jej czyszczenia pod kątem stopnia i charakteru występujących zabrudzeń. Warto zaznaczyć, że nasza usługa wpływa bezpośrednio na podniesienie komfortu pracy i prestiżu przedsiębiorstwa. Dzięki profesjonalnej usłudze pralniczej i logistycznej Impel Rental dokładnie zarządza jakością i czystością dostarczanej odzieży.

Impel Rental w zakresie wynajmu odzieży obsługuje stacje paliw Orlen na terenie całego kraju. Jak wygląda proces obsługi tych stacji?
Cały proces rozpoczyna się od zebrania wymiarów pracowników klienta i dopasowaniu odzieży. Następnie ubrania są znakowane i wprowadzane do systemu ewidencji danych wszystkich pracowników, z uwzględnieniem każdej sztuki odzieży. Z klientem są ustalane terminy regularnych odbiorów brudnych ubrań. Pranie odzieży odbywa się w technologii wodnej lub chemicznej w systemie dozowania automatycznego w jednej z centralnych pralni, które znajdują się na terenie całego kraju. Serwis obejmuje również wykańczanie wypranej odzieży w zależności od wymagań klienta i zapisów umownych, wygładzanie odzieży, prasowanie, naprawy odzieży w wersji podstawowej oraz rozszerzonej, konfekcjonowanie, pakowanie w folię kompletów przygotowanych dla każdego pracownika. Finalnie odzież trafia do sortowni, skąd po przygotowaniu i zarejestrowaniu przewożona jest do odpowiedniej stacji Orlen. W niektórych punktach odzież jest także rozkładana do szafek pracowników.

Jakie korzyści płyną z wynajmu odzieży?
Wynajem odzieży jest przede wszystkim korzystny finansowo. Dzięki dzierżawie ubrań firmy nie muszą inwestować – często nie małych - środków finansowych w ich zakup. Klient ponosi jedynie zryczałtowaną, stałą opłatę za usługę. Dzięki temu może on kontrolować na bieżąco i planować swoje koszty. Ponadto klient nie musi martwić się o dobór odpowiednich technologii prania, bądź konserwacji odzieży. Tym zajmie się już taka firma, jak Impel Rental specjalizujący się w tego typu usługach. To my, jako dostawca jesteśmy odpowiedzialni za nadzór nad wszystkimi procesami związanymi z odbiorem, praniem, serwisowaniem i dostarczaniem czystych ubrań do klienta. Tymczasem klient będzie mógł skoncentrować się na swojej działalności biznesowej i generowaniu przychodu.

Na co właściciel stacji powinien zwrócić uwagę wybierając dostawcę odzieży roboczej?
Przede wszystkim powinien zwrócić uwagę na doświadczenie i komplementarność usług świadczonych przez danego dostawcę. Szczególnie w branży paliwowej - poza wyposażeniem pracowników w estetyczną, spełniająca wszelkie normy bezpieczeństwa i wymogi techniczne odzież - ważna jest konserwacja i utrzymanie jej w czystości. Znajomość potrzeb i oczekiwań klienta z danej branży jest bardzo pomocna w zaoferowaniu mu najbardziej optymalnych rozwiązań. Z uwagi na to, że stacje benzynowe danej sieci znajdują się w różnych lokalizacjach na terenie kraju, ważne jest, aby także dostawca usług rentalu również miał rozwiniętą sieć logistyczną na terenie całego kraju. Impel Rental posiada 30 placówek zapewniających stacjom paliw dostępność swoich usług w każdym zakątku Polski. 
 

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Robert Węglarz: Reklamacje w hotelu - jak postępować?

Robert Węglarz właściciel Alchemia Hotelarstwa

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE