Strona główna Wiadomości Orlen rozszerza współpracę z Traficar

Wzrost sprzedaży paliw i produktów pozapaliwowych

Orlen rozszerza współpracę z Traficar

Petrolnet.pl, 14 września 2017

Po dobrym przyjęciu przez rynek projektu carsharingu, w ramach którego PKN Orlen pełni funkcję strategicznego partnera paliwowego firmy Traficar wypożyczającej samochody na minuty w Krakowie i Warszawie, obie marki rozszerzają współpracę.

Orlen rozszerza współpracę z Traficar

Autor: Traficar

Od 4 września klienci krakowskiego sklepu sieci Ikea mogą wypożyczać samochody dostawcze Renault Kangoo na minuty bezpośrednio sprzed sklepu. Podobnie jak w przypadku floty samochodów osobowych dostawcą paliwa jest PKN Orlen.

Usługa stanowi kolejny krok Traficara w rozwoju coraz popularniejszego w Polsce współdzielenia samochodu. Carsharing samochodów dostawczych jest jednak ofertą innowacyjną, do tej pory nie występującą na polskim rynku. Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, aby skorzystać z usługi wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Traficar i po zakończeniu zakupów zarezerwować jeden z pojazdów, stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu.

– Popularność jaką cieszy się wynajem samochodów na minuty potwierdza, że nawiązując współpracę z Traficar podjęliśmy słuszną decyzję. Co więcej, podobnie jak inne usługi związane z ekonomią współdzielenia, tak i carsharing poszukuje nowych nisz i ścieżek rozwoju. Umożliwienie samodzielnego przewozu większych towarów może być ważnym krokiem zmieniającym oblicze tego segmentu transportu – powiedział Krzysztof Łagowski, dyrektor wykonawczy PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej. – Dzięki współpracy z Traficar w PKN Orlen wzrasta nie tylko sprzedaż paliw, ale rozwija się też sprzedaż pozapaliwowa dla użytkowników carsharingu, w ramach oferty gastronomicznej Stop Cafe i O!Shop – dodał Łagowski.

– Samochody zostały wybrane specjalnie z myślą o produktach naszego partnera – Ikea Kraków. Będzie można nimi przewieźć nawet największy mebel dostępny w sklepie, co było kłopotem w przypadku samochodu osobowego – mówi Piotr Groński, prezes spółki Traficar. – Po okresie wdrożenia chcemy, aby usługa była dostępna dla wszystkich sieci oferujących artykuły budowlane lub ogrodowe, które będą zainteresowane udostępnieniem przestrzeni dla samochodów dostawczych Traficar. Dzięki wprowadzeniu nowej usługi we współpracy z Ikea Kraków otwieramy nowy rozdział w historii carsharingu w Polsce – dodał Groński.

Opłaty za korzystanie z dostawczych Traficarów są takie same jak w przypadku osobowych, czyli 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Samochód jest zawsze zatankowany paliwem ze stacji PKN Orlen. Jedyna różnica polega na tym, że po wyładowaniu mebli wypożyczony samochód należy odstawić na dedykowane miejsce przed sklepem Ikea Kraków. Przed Ikea Kraków pilotażowo stanęło 6 dostawczych Renault Kangoo, ale w miarę zapotrzebowania liczba samochodów może rosnąć.

NAJNOWSZE WYDANIE
STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2017
kliknij aby zapoznać się z publikacją!

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.