Strona główna Wiadomości Orlen sprzedał już ponad 10 mld litrów paliwa

W ciągu 10 lat sprzedaż detaliczna wzrosła o 45 proc.

Orlen sprzedał już ponad 10 mld litrów paliwa

Petrolnet.pl, 7 grudnia 2017

Nowoczesna sieć stacji paliw PKN Orlen w Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie odnotowała wolumen sprzedaży na poziomie 10 miliardów litrów. To kolejny rok z rzędu kiedy koncern uzyskał tak wysoki pułap.

Orlen sprzedał już ponad 10 mld litrów paliwa

Autor: PKN Orlen

– Osiągnęliśmy ubiegłoroczny poziom sprzedaży paliw, co było nie lada wyzwaniem w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu. Efekty najlepiej pokazują, że dobrze zdiagnozowaliśmy trendy rynkowe, a co ważniejsze, umiejętnie je wykorzystujemy. Konsekwentnie inwestujemy w rozwój sieci w regionie Europy Środkowej i to procentuje – w ciągu ostatnich 10 lat detaliczna sprzedaż paliw naszej sieci wzrosła o 45 proc. To ogromny sukces, zarówno obszaru detalicznego, jak i całego Koncernu, a także wyraz zaufania klientów do jakości naszych paliw i oferty stacji – powiedział Wojciech Jasiński, prezes zarządu PKN Orlen.
 
PKN Orlen dysponuje największą w Europie Środkowej detaliczną siecią 2,7 tys. nowoczesnych obiektów, które notują ok. 1,4 mln transakcji dziennie. Zgodnie ze strategicznymi założeniami w obszarze sprzedaży detalicznej planowany jest dalszy rozwój sieci stacji własnych i franczyzowych, wprowadzenie paliw jakościowych, a także przygotowanie do sprzedaży paliw alternatywnych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.