Strona główna Wiadomości Paliwa płynne dla rolników

Różne definicje pojęcia rolnik?

Paliwa płynne dla rolników

Petrolnet.pl, 11 maja 2017

Ministerstwo Finansów wyjaśnia: transport paliw płynnych do gospodarstw domowych rolników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej,  nie podlega zgłoszeniu w systemie SENT. Publikujemy odpowiedź resortu na wątpliwości naszych Czytelników.

Autor:

Informacja zamieszczona 4 maja na naszym portalu Petrolnet.pl o tym, że:

"transport paliw płynnych do gospodarstw domowych rolników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej,  nie podlega zgłoszeniu w systemie SENT (tylko w przypadku, gdy rolnik prowadzi działalność gospodarczą, przewóz paliwa w ilości ponad 500 litrów należy zgłosić do rejestru. Wówczas rolnik jest bowiem podmiotem odbierającym i jego jedynym obowiązkiem w świetle ustawy z 9 marca br. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów jest potwierdzenie odbioru tego paliwa)",

wzbudziła ogromne zainteresowanie przedsiębiorców z branży paliwowej. Rozdzwoniły się telefony, dostaliśmy wiele e-maili. Aby wyjaśnić Państwa wątpliwości, zwróciliśmy się do Biura Prasowego Ministerstwa Finansów.

Poniżej odpowiedź, jaką uzyskaliśmy (link):
Komunikat z Ministerstwa Finansów: 

 STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
link do aktualnego numeru: Kwiecień 2017

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE