Strona główna Wiadomości Paliwo ze śmieci

Zrewolucjonizują rynek paliw?

Paliwo ze śmieci

Petrolnet.pl, 12 maja 2017

Polska technologia wytwarzania pełnowartościowych paliw silnikowych z plastikowych odpadów i otrzymała nagrodę główną i złoty medal na 64. Międzynarodowej Wystawie Innowacji w Barcelonie. Czy śmieciowe paliwo trafi wkrótce na stacje benzynowe?

Autor:

Polska grupa naukowców kierowana przez Adama Hańderka zrealizowała pomysł wykorzystania plastikowych toreb, ubrań, wykładzin itp. śmieci do wytwarzania benzyny oraz oleju napędowego zgodne z normami europejskimi.

Rozwiązanie to (na podstawie patentu Instytutu Chemii Przemysłowej) pozwala na syntezę pełnowartościowych paliw silnikowych w procesie uwodornienia ciężkich pozostałości z krakingu odpadów plastikowych.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
link do aktualnego numeru: Kwiecień 2017

Na świecie produkowanych jest ponad 300 mln ton tworzyw sztucznych, z czego znaczna część nie nadaje się do dalszego recyklingu. Pomysł polskich naukowców może zrewolucjonizować rynek paliw i wpłynąć pozytywnie na programy związane z ochroną środowiska. Co ważne, produkcja paliw ze smieci ma być tania.

Naukowcy pod kierownictwem Adama Hańderka wraz z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji w Warszawie rozpoczęli już pierwsze rozmowy z inwestorami.
 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.