Strona główna Wiadomości Partnerstwo Shell i Ionity na rzecz elektromobilności

Najszybsze punkty ładowania aut elektrycznych w Europie

Partnerstwo Shell i Ionity na rzecz elektromobilności

Petrolnet.pl, 30 listopada 2017

Dzięki porozumieniu obu firm użytkownicy samochodów elektrycznych w 10 krajach europejskich będą mogli swobodnie wyruszać w długie trasy. Pierwsze punkty ładowania powstaną na 80 największych stacjach Shell.

Partnerstwo Shell i Ionity na rzecz elektromobilności

Autor: Shell Polska

Pierwsze punkty ładowania Ionity na stacjach Shell będą dostępne w 2018 roku. Wśród 10 krajów, gdzie usługa będzie dostępna, znalazła się również Polska. Szczegółowe lokalizacje i terminy wprowadzenia punktów są w trakcie opracowania i Shell będzie o nich informować na bieżąco. Gdy punkty ładowania zostaną zainstalowane, będą włączane do funkcji znajdowania stacji w aplikacji Shell.

Ładowanie pojazdów nowej generacji w takich punktach o wysokiej mocy trwa średnio od 5 do 8 minut, czyli nawet trzy razy krócej niż w pozostałych punktach dostępnych obecnie dla kierowców.

– Klienci chcą wyruszać samochodami elektrycznymi w długie trasy, mając pewność, że znajdą niezawodne, wygodne i dogodnie położone miejsca do szybkiego ładowania – powiedział István Kapitány, globalny wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej Shell. – Spodziewamy się szybkiego wzrostu zapotrzebowania na punkty ładowania samochodów elektrycznych przy głównych drogach Europy. Już teraz pragniemy zaspokajać potrzeby związane z szybkim ładowaniem i dlatego zostaliśmy jednym z głównych partnerów Ionity. Dzięki temu klienci zyskują dostęp do najszybszych punktów ładowania w 10 krajach kontynentu – dodaje.

Ionity jest spółką joint venture założoną przez BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company i Volkswagen Group z Audi i Porsche w celu utworzenia sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW przy głównych drogach w Europie. 

Umowa jest częścią globalnej strategii Shell, mającej na celu zapewnienie rozwiązań z zakresu czystej energii. Firma oferuje coraz więcej niezawodnych rozwiązań do ładowania samochodów elektrycznych w domu, w pracy i w drodze. Świadczy o tym ogłoszona niedawno umowa dotycząca kupna NewMotion, jednego z największych w Europie dostawców usług ładowania, a także wprowadzenie punktów szybkiego ładowania Shell Recharge na wybranych stacjach w Wielkiej Brytanii.

Rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych to tylko jeden ze sposobów Shell na dostarczanie czystszej energii 30 milionom klientów detalicznych dziennie. Firma zwiększa także wydajność tradycyjnych paliw i sprzyja opracowywaniu niskoemisyjnych paliw dla transportu, takich jak wodór, biopaliwa i LNG.

– Ionity i Shell łączy wspólny cel: chcemy umożliwiać dalekie podróże samochodami elektrycznymi po Europie, zapewniając kierowcom niezawodną infrastrukturę do szybkiego ładowania – powiedział dr Michael Hajesch, dyrektor generalny Ionity. – Ta współpraca oznacza połączenie imponującej historii i doświadczenia Shell w dziedzinie sprzedaży detalicznej z naszą najnowocześniejszą technologią do szybkiego ładowania. Przyczyni się ona w dużym stopniu do zwiększenia zadowolenia klientów użytkujących samochody elektryczne.

Informacje dodatkowe:

•    Shell będzie współpracował z Ionity w następujących krajach: Polska, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Holandia, Słowacja, Słowenia, Węgry i Wielka Brytania.
•    Na każdej z 80 stacji Shell objętych pierwszą falą wdrożenia będzie dostępnych średnio 6 punktów ładowania pod markami Ionity i Shell – łącznie około 500.
•    Sieć ta zapewni samochodom odpowiednią technologię, która znacznie skraca czas ładowania, oferuje do 350 kW mocy i będzie obsługiwać zarówno dotychczasowe samochody elektryczne, jak i pojazdy nowej generacji.
•    Punkty ładowania są zgodne ze standardem Combined Charging System (CCS) wymaganym przez większość samochodów elektrycznych w Europie i Ameryce Północnej.


 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE