Strona główna Wiadomości Partnerstwo Shell i Ionity na rzecz elektromobilności

Najszybsze punkty ładowania aut elektrycznych w Europie

Partnerstwo Shell i Ionity na rzecz elektromobilności

Petrolnet.pl, 30 listopada 2017

Dzięki porozumieniu obu firm użytkownicy samochodów elektrycznych w 10 krajach europejskich będą mogli swobodnie wyruszać w długie trasy. Pierwsze punkty ładowania powstaną na 80 największych stacjach Shell.

Partnerstwo Shell i Ionity na rzecz elektromobilności

Autor: Shell Polska

Pierwsze punkty ładowania Ionity na stacjach Shell będą dostępne w 2018 roku. Wśród 10 krajów, gdzie usługa będzie dostępna, znalazła się również Polska. Szczegółowe lokalizacje i terminy wprowadzenia punktów są w trakcie opracowania i Shell będzie o nich informować na bieżąco. Gdy punkty ładowania zostaną zainstalowane, będą włączane do funkcji znajdowania stacji w aplikacji Shell.

Ładowanie pojazdów nowej generacji w takich punktach o wysokiej mocy trwa średnio od 5 do 8 minut, czyli nawet trzy razy krócej niż w pozostałych punktach dostępnych obecnie dla kierowców.

– Klienci chcą wyruszać samochodami elektrycznymi w długie trasy, mając pewność, że znajdą niezawodne, wygodne i dogodnie położone miejsca do szybkiego ładowania – powiedział István Kapitány, globalny wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej Shell. – Spodziewamy się szybkiego wzrostu zapotrzebowania na punkty ładowania samochodów elektrycznych przy głównych drogach Europy. Już teraz pragniemy zaspokajać potrzeby związane z szybkim ładowaniem i dlatego zostaliśmy jednym z głównych partnerów Ionity. Dzięki temu klienci zyskują dostęp do najszybszych punktów ładowania w 10 krajach kontynentu – dodaje.

Ionity jest spółką joint venture założoną przez BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company i Volkswagen Group z Audi i Porsche w celu utworzenia sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW przy głównych drogach w Europie. 

Umowa jest częścią globalnej strategii Shell, mającej na celu zapewnienie rozwiązań z zakresu czystej energii. Firma oferuje coraz więcej niezawodnych rozwiązań do ładowania samochodów elektrycznych w domu, w pracy i w drodze. Świadczy o tym ogłoszona niedawno umowa dotycząca kupna NewMotion, jednego z największych w Europie dostawców usług ładowania, a także wprowadzenie punktów szybkiego ładowania Shell Recharge na wybranych stacjach w Wielkiej Brytanii.

Rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych to tylko jeden ze sposobów Shell na dostarczanie czystszej energii 30 milionom klientów detalicznych dziennie. Firma zwiększa także wydajność tradycyjnych paliw i sprzyja opracowywaniu niskoemisyjnych paliw dla transportu, takich jak wodór, biopaliwa i LNG.

– Ionity i Shell łączy wspólny cel: chcemy umożliwiać dalekie podróże samochodami elektrycznymi po Europie, zapewniając kierowcom niezawodną infrastrukturę do szybkiego ładowania – powiedział dr Michael Hajesch, dyrektor generalny Ionity. – Ta współpraca oznacza połączenie imponującej historii i doświadczenia Shell w dziedzinie sprzedaży detalicznej z naszą najnowocześniejszą technologią do szybkiego ładowania. Przyczyni się ona w dużym stopniu do zwiększenia zadowolenia klientów użytkujących samochody elektryczne.

Informacje dodatkowe:

•    Shell będzie współpracował z Ionity w następujących krajach: Polska, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Holandia, Słowacja, Słowenia, Węgry i Wielka Brytania.
•    Na każdej z 80 stacji Shell objętych pierwszą falą wdrożenia będzie dostępnych średnio 6 punktów ładowania pod markami Ionity i Shell – łącznie około 500.
•    Sieć ta zapewni samochodom odpowiednią technologię, która znacznie skraca czas ładowania, oferuje do 350 kW mocy i będzie obsługiwać zarówno dotychczasowe samochody elektryczne, jak i pojazdy nowej generacji.
•    Punkty ładowania są zgodne ze standardem Combined Charging System (CCS) wymaganym przez większość samochodów elektrycznych w Europie i Ameryce Północnej.


 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.