Strona główna Wiadomości Pomorskie: Lotos wprowadził usługę wynajmu przyczep

We współpracy z Brenderup Rental

Pomorskie: Lotos wprowadził usługę wynajmu przyczep

Petrolnet.pl, 18 sierpnia 2016

Od początku sierpnia 2016 r. na 30 stacjach sieci Lotos w Pomorskiem można wynająć przyczepy samochodowe do przewozu towarów – poinformowała spółka paliwowa. Partnerem we wdrożeniu usługi jest szwedzka Grupa Brenderup.

Autor: Grupa Lotos S.A.

Brenderup to jeden z największych w Europie producentów przyczep i lider w zakresie dostaw przyczep pod wynajem – informuje Lotos.

Na podstawie umowy, Brenderup dostarcza Lotosowi przyczepy przystosowane do wynajmu, system do rezerwacji i zarządzania wynajmami, a także zapewnia serwis przyczep. Jak podano, wszystkie przyczepy oferowane na stacjach sieci Lotos są produkowane w Polsce.

– Mając kilkudziesięcioletnie doświadczenie w usługach wynajmu przyczep na rynkach skandynawskich i analizując obecne trendy postanowiliśmy wprowadzić nasz model biznesowy na rynek polski – stwierdza Szymon Kowalski, menadżer sprzedaży w Europie Środkowej, Brenderup Rental.

– Polski rynek wykazuje rosnącą dynamikę w zakresie przewozu dóbr za pomocą przyczep, a polski konsument coraz częściej widzi potrzebę skorzystania z dodatkowego środka transportowego. Wspólnie z Lotos chcemy zaspokajać te potrzeby w niesłychanie wygodny dla klienta sposób – dodaje Kowalski.

– Nasza analiza potrzeb klientów stacji paliw jednoznacznie wskazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. – mówi Adam Augustyniak, menadżer w Dziale Sklepów i Usług, Lotos Paliwa. – Pracownicy stacji służą pomocą oraz radą, jak sprawnie i bezpiecznie podczepiać czy korzystać z przyczep.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE  
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
- link do aktualnego numeru: MAJ-CZERWIEC 2016

Rezerwacja przyczepy możliwa jest na jednej z trzydziestu stacji oraz na lotos.pl/przyczepy. Lotos umożliwia wynajem na: 4 godziny, dobę (lub jej wielokrotność) albo na weekend (od 19:00 w piątek do 23:00 w niedzielę). Zwrot przyczepy odbywa się na stacji wynajmu.

Klienci mają do wyboru dwa rodzaje przyczep jednoosiowych – z plandeką lub z burtami siatkowymi. Do wynajmu wymagane są: dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny auta, polisa OC. Od wynajmujących pobierana jest kaucja w gotówce. Ważne jest to, że przewóz towarów tego typu przyczepami nie wymaga od kierowców dodatkowych uprawnień, a masa przewożonego towaru może wynosić nieco ponad pół tony (czyli z przyczepą 750 kg).

Usługa wynajmu przyczep na stacjach sieci Lotos jest dostępna na wybranych 30 stacjach w 13 miejscowościach na Pomorzu. Dokładna lista lokalizacji dostępna jest na stronie lotos.pl/przyczepy lub w atlasie stacji paliw sieci Lotos: stacje.lotos.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.