Strona główna Wiadomości Rosnąca rola stacji paliw w handlu

Najważniejsze artykuły tygodnia - petrolnet.pl

Rosnąca rola stacji paliw w handlu

Petrolnet.pl, forecourttrader.co.uk, 12 lipca 2016

Jak podaje portal forecourttrader.co.uk, powołując się na opublikowany właśnie raport Stowarzyszenia Sklepów Convenience (Association of Convenience Stores), stacje paliw i działające przy nich sklepy pełnią coraz ważniejszą rolę na rynku placówek handlowych.

Autor: Shutterstock

 
 

Raport wykazuje, że brytyjscy konsumenci coraz chętniej przybywają na stacje, by kupić produkty, których zabrakło im w domu, często w ogóle nie tankując paliwa.

Już setki sklepów na brytyjskich stacjach benzynowych umożliwia kupno potrzebnych na co dzień produktów żywnościowych i innych produktów FMCG, a także napicie się kawy.

James Lowman, prezes ACS, powiedział serwisowi, że w ciągu ostatnich 10 lat stowarzyszenie zaobserwowało systematyczny rozwój usług oferowanych na stacjach paliw.

– Nadal istnieje ogromny potencjał rozwoju sektora convenience store i spodziewamy się, że obecny wzrostowy trend utrzyma się w kolejnych latach – dowodzi James Lowman. – Coraz więcej klientów traktuje sklep na stacji paliw jako swój lokalny, mały i przyjazny market.

Jak wynika z raportu, możliwość napicia się kawy jest standardem na nowoczesnych stacjach. Już 70 proc. brytyjskich sklepów na stacjach paliw posiada ekspres do kawy – czy to w postaci samoobsługowej maszyny vendingowej, czy to w pełni wyposażonej wyspy kawowej z profesjonalnym ekspresem.

Badania także wykazały, że przeciętny sklep na stacji benzynowej inwestuje ponad 16 tysięcy funtów rocznie na rozwijanie swojej działalności.

Cały sektor convenience na stacjach paliw generuje już sprzedaż w wysokości ponad 4 mld funtów rocznie i tworzy ponad 117 tysięcy miejsc pracy w Wielkiej Brytanii.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE  
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
- link do aktualnego numeru: MAJ-CZERWIEC 2016


 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.