Strona główna Wiadomości Ruszył pakiet przewozowy

Ustawa do walki z przestępcami podatkowymi

Ruszył pakiet przewozowy

Petrolnet.pl, 18 kwietnia 2017

18 kwietnia weszły w życie przepisy ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Przewoźnicy mają odtąd obowiązek cyfrowej rejestracji przewozu paliw płynnych. Tzw. pakiet przewozowy będzie narzędziem uszczelniającym system podatkowy.

Autor:

Przesyłanie zgłoszeń do rejestru SENT

System monitorowania drogowego przewozu towarów ma być narzędziem do walki z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in.: paliwami płynnymi, skazonym alkoholem i suszem tytoniowym lub wyłudzają podatek od towarów i usług. Przepisy w tym zakresie reguluje ustawa z 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (Dz.U. poz. 708), która weszła w życie 18 kwietnia 2017 r.

Od tego momentu podmioty wskazane w ustawie będą zobowiązane m.in. do przesyłania zgłoszeń do rejestru SENT. Aby przesyłać takie zgłoszenia, uzupełniać je i aktualizować, należy zarejestrować się na portalu PUESC. Wystarczy rejestracja konta na poziomie podstawowym.

Uruchomienie usługi e-Przewóz

14 kwietnia od godz. 15.30 Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła wersję "produkcyjną" usługi "e-Przewóz" na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (link: https://puesc.gov.pl/web/puesc/eklient.

Pozwoli to uzyskać i przekazać przewoźnikom numer referencyjny dla przewozu rozpoczynającego się 18 kwietnia 2017 r. od godziny 0.00. Od momentu udostępnienia usługi "e-Przewóz" wszystkie zgłoszenia za jej pośrednictwem traktowane będą jako wypełnienie obowiązków wynikających z przepisów ustawy.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
link do aktualnego numeru: Marzec 2017


Do 30 kwietnia br. wszelkie naruszenia przepisów ustawy nie będą podlegały karze pieniężnej lub karze grzywny zgodnie z art. 39 ustawy. 

Nadal będzie funkcjonowała strona testowa udostępniona przez Krajową Administrację Skarbową, która służy do nauki wypełniania i przesyłania zgłoszeń do rejestru SENT.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.