Strona główna Wiadomości Uniwar stacją roku 2017!

Najlepsza w Polsce

Uniwar stacją roku 2017!

Petrolnet.pl, 10 maja 2017

Zwycięzcą konkursu Stacja Benzynowa Roku 2017 została Stacja Paliw Uniwar - Stacja Partnerska Slovnaft, która zwyciężyła także w dwóch innych kategoriach: Franczyzowa Partnerska Stacja Benzynowa Koncernu Paliwowego Regionu Polska Południowa oraz Nowy Obiekt.

Stacja Paliw Uniwar - Stacja Partnerska Slovnaft

Autor:

Stacja Partnerska Slovnaft Stacja Paliw Uniwar znajduje się w miejscowości Łaziska przy ul. Powstańców Śląskich 243. Jest to pierwsza i ostatnia stacja paliw na autostradzie A1 od strony Czech. Jurorzy konkursu Stacja Benzynowa Roku 2017 podkreślali walory unikalnej, niestandardowej architektury Uniwaru oraz ciekawe rozwiązanie koncepcji gastronomicznej. W werdykcie czytamy: „Stacja Paliw Uniwar w holistyczny sposób zadbała o swojego Klienta: unikalny, designerski wygląd, estetyczna, czysta stacja, łazienki nie tylko z prysznicem, ale także z pralką i suszarką, możliwość skorzystania z dodatkowych usług na stacji takich jak wymiana walut czy zakup winety, kącik dla dzieci, możliwość naładowania telefonu, czy laptopa, szeroka oferta kawowa i gastronomiczna, a dodatkowo w ofercie sklepu można znaleźć świeże przekąski!  Stacja paliw Uniwar idealnie odpowiada na potrzeby Klienta stacji wskazane w badaniu Shopper Stacji Benzynowych przeprowadzonego przez Nielsen.”

– Historia stacji rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy pojawiła się możliwość zakupu działek w pobliżu węzła autostrady A1 w Gorzyczkach – wspomina Jacek Książkiewicz, prezes zarządu spółki Uniwar, która jest właścicielem stacji. – Wtedy A1 na odcinku od Jastrzębia Zdroju nie była jeszcze czynna ze względu na budowę wiaduktu. Mimo to, biorąc pod uwagę tak atrakcyjną lokalizację rozpoczęliśmy proces konsolidacji gruntów pod inwestycję. Trudności napotkaliśmy już na początku, okazało się bowiem, iż część działek ma niewyjaśniony status właścicielski. Grunty na tym terenie jeszcze w latach 50. należały do ówczesnej Czechosłowacji, co dodatkowo komplikowało sprawę. Wówczas pan Kazimierz Warszawski, właściciel Grupy Uniwar, podjął się ustalenia właścicieli oraz ich spadkobierców, a co za tym idzie, wyjaśnienia stanu prawnego działek, aby możliwy był ich zakup. Cały proces trwał prawie trzy lata i wiązał się z przeprowadzeniem wielu formalności, łącznie z nadaniem ważności aktów prawnych i dokumentów czeskich w Polsce. Dopiero w 2015 roku możliwe stało się rozpoczęcie inwestycji...

Cały artykuł przeczytają Państwo w kwietniowym wydaniu Stacji Benzynowej.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
link do aktualnego numeru: Kwiecień 2017

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.