Strona główna Wiadomości Stacje toruńskie bez alkoholu?

Głosowanie 23 lutego

Stacje toruńskie bez alkoholu?

Petrolnet.pl, 17 lutego 2017

Władze Torunia chcą zakazać sprzedaży alkoholu mocniejszego niż piwo w sklepach na stacjach benzynowych. Głosowanie nad uchwałą w tej sprawie odbędzie się 23 lutego.

Autor:

Od dawna władze Torunia nie wydają pozwoleń na sprzedaż win i wódek na stacjach benzynowych. Teraz chcą swoje decyzje umocować prawnie, w formie uchwały.

Nad uchwałą będą głosować radni miejscy podczas sesji zaplanowanej na 23 lutego. Zakaz handlu mocniejszym alkoholem niż piwo ma dotyczyć stacji paliw w całym mieście. Nie obejmie jednak lokali położonych obok stacji, jeśli mieszczą się one w osobnych budynkach.

Prezydent miasta Michał Zaleski wyjaśnia, że wśród ubiegających się o zezwolenia na sprzedaż alkoholu są głównie właściciele stacji benzynowych, a jego zdaniem stacje nie są odpowiednim miejscem do sprzedaży mocnego alkoholu.

W uzasadnieniu uchwały można przeczytać, że stacje, spełniając swoje podstawowe zadanie, nie powinny stawać się punktami dystrybucji wysokoprocentowych napojów alkoholowych, które w przypadku spożywania przez kierujących pojazdami stanowią istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

LIDERZY RYNKU - DOSTAWCY DLA STACJI PALIW - RAPORT 2017
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
- kliknij, aby zapoznać się z wersją elektroniczną

Przeciwnicy ustawy podkreślają, że kierowcy i ich pasażerowie nie kupują mocnego alkoholu, aby go wypić w aucie w czasie jazdy. Często stacja jest miejscem zakupów w ostatniej chwili - wielu kierowców kupuje tam alkohol przeznaczony na prezent.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.