Strona główna Wiadomości Stacje toruńskie bez alkoholu?

Głosowanie 23 lutego

Stacje toruńskie bez alkoholu?

Petrolnet.pl, 17 lutego 2017

Władze Torunia chcą zakazać sprzedaży alkoholu mocniejszego niż piwo w sklepach na stacjach benzynowych. Głosowanie nad uchwałą w tej sprawie odbędzie się 23 lutego.

Autor:

Od dawna władze Torunia nie wydają pozwoleń na sprzedaż win i wódek na stacjach benzynowych. Teraz chcą swoje decyzje umocować prawnie, w formie uchwały.

Nad uchwałą będą głosować radni miejscy podczas sesji zaplanowanej na 23 lutego. Zakaz handlu mocniejszym alkoholem niż piwo ma dotyczyć stacji paliw w całym mieście. Nie obejmie jednak lokali położonych obok stacji, jeśli mieszczą się one w osobnych budynkach.

Prezydent miasta Michał Zaleski wyjaśnia, że wśród ubiegających się o zezwolenia na sprzedaż alkoholu są głównie właściciele stacji benzynowych, a jego zdaniem stacje nie są odpowiednim miejscem do sprzedaży mocnego alkoholu.

W uzasadnieniu uchwały można przeczytać, że stacje, spełniając swoje podstawowe zadanie, nie powinny stawać się punktami dystrybucji wysokoprocentowych napojów alkoholowych, które w przypadku spożywania przez kierujących pojazdami stanowią istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

LIDERZY RYNKU - DOSTAWCY DLA STACJI PALIW - RAPORT 2017
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
- kliknij, aby zapoznać się z wersją elektroniczną

Przeciwnicy ustawy podkreślają, że kierowcy i ich pasażerowie nie kupują mocnego alkoholu, aby go wypić w aucie w czasie jazdy. Często stacja jest miejscem zakupów w ostatniej chwili - wielu kierowców kupuje tam alkohol przeznaczony na prezent.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE