Strona główna Wiadomości Unimot zbuduje sieć stacji paliw Avia na Ukrainie

Polski inwestor planuje ekspansję

Unimot zbuduje sieć stacji paliw Avia na Ukrainie

Petrolnet.pl, Unimot, 9 listopada 2017

Oficjalny przedstawiciel marki Avia w Polsce, firma Unimot, otrzymał zgodę na budowę sieci stacji paliw Avia na Ukrainie. Nową umowę franczyzową na ukraińskim rynku paliw spółka zaprezentuje w pierwszym kwartale 2018 r.

Unimot zbuduje sieć stacji paliw Avia na Ukrainie

Autor: Unimot

W dniu 8 listopada br. zarząd Avia International wyraził zgodę na reprezentowanie marki Avia na Ukrainie przez spółkę Unimot. Oficjalną decyzję w tej sprawie przekazał Adam Sikorski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unimot.

– Fakt, że Unimot otrzymał od Avia International prawo do reprezentowania tej organizacji i jej marki na Ukrainie świadczy o dużym zaufaniu, jakim obdarzyło nas Stowarzyszenie – twierdzi Adam Sikorski, Przewodniczący RN Unimot. – Jesteśmy najmłodszym członkiem Avia International, a dokonaliśmy naprawdę wiele w zakresie rozwoju marki Avia w Polsce i jesteśmy postrzegani jako firma o wysokich kompetencjach w obszarze importu i handlu paliwami płynnymi.

Jak podkreśla Adam Sikorski, oferta franczyzowa na rynku ukraińskim będzie dotyczyła wyłącznie wystroju stacji i działań marketingowych pod wspólną marką Avia, bez fizycznej dostawy paliw.

– Pragnę zapewnić, że Unimot będzie rozwijać projekt oparty na bezpiecznych zasadach. Nie zamierzamy kupować ani budować stacji paliw na Ukrainie. W pierwszym kwartale 2018 r. zaprezentujemy rynkowi na Ukrainie ofertę franczyzową, która nie wygeneruje istotnych kosztów w budżecie Unimot. A ponieważ ukraiński rynek stacji paliw jest bardzo rozdrobniony, uważamy, że europejska marka Avia zostanie tam znakomicie przyjęta – dodaje Adam Sikorski.

Warto podkreślić, że podczas wczorajszego spotkania członków Avia International Adam Sikorski został powołany w skład Zarządu Stowarzyszenia. W ramach funkcji Członka Zarządu Avia International będzie on koordynował program wspólnego zakupu produktów naftowych na potrzeby kilkunastu krajów. Fakt ten będzie miał niebagatelne znaczenie dla marki Avia w Polsce, jak również spółki Unimot, która generuje największe przychody z importu i hurtowej sprzedaży paliw.

– Poprawa warunków zakupowych Avia spowoduje, że staniemy się jeszcze bardziej interesującym partnerem dla stacji paliw. Będziemy mogli zaproponować lepsze ceny dostaw paliw i naturalnie zwiększyć siły zakupowe Spółki w stosunku do innych dostawców – podkreśla Adam Sikorski.


 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.