Strona główna Wiadomości Videorelacja z XVII Forum PetroTrend 2017

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Videorelacja z XVII Forum PetroTrend 2017

Petrolnet.pl, 16 maja 2017

W tegorocznej edycji Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend 2017 wzięło udział ok. 300 osób. Dyskusje panelowe, wystawy, spotkania z „kupcami” z sieci oraz wręczenie nagród dla najlepszych stacji paliw – to wszystko odbyło się 25 kwietnia w warszawskim Hotelu Sheraton.

PEŁNA FOTOGALERIA
XVII FORUM RYNKU STACJI PALIW PETROTREND 2017
- kliknij, aby obejrzeć

Pierwszy blok tematyczny NOWE OTWARCIE NA RYNKU PALIWOWYM – ZMIANY I NOWE REGULACJE dotyczył aktualnej sytuacji na rynku paliwowym i perspektyw jego rozwoju. Referaty wprowadzające wygłosili: Leszek Wieciech, prezes i dyrektor generalny Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego oraz Jarosław Kruk, partner zarządzający z Kruk i Wspólnicy  Kancelarii Prawnej. Obaj prelegenci podkreślali pozytywne efekty wprowadzenia nowych regulacji prawnych - tzw. pakietu paliwowego i pakietu energetycznego. Wzrosła sprzedaż paliw, co przyniosło większe wpływy z podatków do budżetu państw, wzrosła samokontrola wśród przedsiębiorców z branży paliwowej. Wprawdzie szara strefa nie została całkiem zlikwidowana, ale zmniejszyła się znacząco jej skala. - Nigdy nie da się całkowicie wyeliminować szarej strefy i oszustw gospodarczych - stwierdził Piotr Dziedzic, dyrektor Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej z Ministarsrwa Finansów. Przyznał, że oszuści są pomysłowi w omijaniu przepisów. Leszek Wieciech zgodził się z opinią, że szara strefa będzie zawsze funkcjonowała, jednak chodzi o jej rozmiar: żeby stanowiła 2 proc. rynku, a nie 20 proc., jak było do zeszłego roku, co zagrażało istnieniu wielu legalnych firm paliwowych. Joanna Chachulska z Grupy Lotos przyznała, że jej koncern już odczuł pozytywny efekt zmian, szczególnie wprowadzenia pakietu energetycznego. To samo stwierdził Marcin Zawisza, wiceprezes Unimotu, który dodał, że aktualizacja koncesji uszczelniła rynek paliw, a zmiany prawne przyniosły efekt w postaci dużo większych zysków. Wszyscy paneliści jednomyślnie zgodzili się, że rok 2016 był przełomowy dla rynku paliw, który nareszcie stał się rynkiem transparentnym.

W drugim panelu: WIELKIE ZMIANY – SKLEP I GASTRONOMIA NA STACJI rozmawiano o skutecznym zarządzaniu sklepem i rozwoju gastronomii na stacji paliw, a także o najważniejszych zmianach na tym rynku. Referaty wstępne wygłosili: Radosław Chmurak z Grupy Tarczyński, który przedstawił ofertę swojej firmy, specjalizującej się w produkcji kabanosów oraz postulował poszerzenie kategorii przekąsek na stacjach paliw, Anna Listopadzka z AC Nielsen Polska, która omówiła preferencje zakupowe Polaków, a Roman Szymczak z Estmi Consulting podsumował nowe trendy w trade marketingu.

 

Trzeci blok nosił tytuł: NOWOCZESNA STACJA – ZACHOWANIA KLIENTÓW A KSZTAŁT OFERTY STACJI  i dotyczył skutecznego marketingu na stacjach paliw. Paneliści próbowali odpowiedzieć na pytanie – co klient kupuje przy okazji zakupu paliwa. Michał Piechocki z ARC Rynek i Opinia przedstawił opinie klientów dotyczące czynników wpływających na poziom satysfakcji ze stacji paliw, a Tomasz Zawadzki opowiedział, jak w niekonwencjonalny sposób można wyedukować klientów, a poprzez działania marketingowe i social media wzmocnić wizerunek firmy.
 
670 spotkań biznesowych
 
PetroTrend 2017 posiada także wymiar biznesowy. Podczas tegorocznego Forum, w strefie Business Speed Dating ponad 40 osób bezpośrednio odpowiedzialnych za zakupy, wyposażenie, inwestycje itp. w sieciach i koncernach spotkało się z dostawcami. Te rozmowy - dające realną szansę na KONTRAKTU ROKU - odbyły się równocześnie z konferencją w specjalnej przystosowanej do tego sali. Łącznie odbyło się 670 indywidualnych spotkań.

Tradycyjnie już zwieńczeniem Forum była uroczysta gala wraz z kolacją, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Stacja Benzynowa Roku 2017 oraz wręczenie nagród. W 13 kategoriach zostały nagrodzone stacje paliw z całej Polski. 

W gronie prelegentów i panelistów tegorocznego Forum znaleźli się:

Marek Balawejder (ekspert rynku paliwowego), Joanna Chachulska (Grupa Lotos), Radosław Chmurak (Grupa Tarczyński), Paweł Grzywaczewski  (Anwim / Moya), Jarosław Kruk (Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawna), Anna Listopadzka (AC Nielsen Polska), Michał Piechocki (ARC Rynek i Opinia), Aleksandra Patrykus-Wincza (Mood Poland & Baltics), Marcin Przeworski (Unimot / Avia), Andrzej Sikora (Instytut Studiów Energetycznych), Jarosław Szymański (AmeriGas), Roman Szymczak (Estmi Consulting), Katarzyna Tokarz (Pro Business Solutions), Piotr Dziedzic (Ministerstwo Finansów), Leszek Wieciech (Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego), Tomasz Zawadzki (niezależny ekspert), Marcin Zawisza (Unimot/Avia).
Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem naszych sponsorów. Sponsorem głównym tegorocznego spotkania była firma Tarczyński, sponsorem – firma AmeriGas Polska.

W ramach Forum zorganizowana została wystawa, na której swoje produkty i usługi prezentowali: Bowi-Styl, Winterhalter Gastronom, BKF, Wieshau, Etno Cafe, Komodo, Nestle Professional, IBT International Brands Trading Sp. z o.o., Bolarus, Karcher, Chias, Słeneczna Tłocznia, New Media Ventures i BROG Marketing. 

Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody dla najlepszych stacji paliw, które zwyciężyły w konkursie Stacja Benzynowa Roku 2017.

Kolejna, XVIII edycja Forum PetroTrend odbędzie się już za rok w Warszawie.

Organizatorem jest BROG Marketing - platforma mediów skutecznej komunikacji B2B  – wydawca miesięczników: Stacja Benzynowa & Convenience Store, Nowości Gastronomiczne, Sweets & Coffee, Świat Hoteli; portali: www.petrolnet.pl, www.horecanet.pl oraz organizator Forum Rynku Stacji Paliw Petro Trend, Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum, Forum Rynku Kawiarni - Lodziarni - Cukierni Sweets & Coffee, a także Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE