Strona główna Wiadomości Wypożyczamy przyczepę

Nie w każdej lokalizacji

Wypożyczamy przyczepę

Petrolnet.pl, 12 kwietnia 2017

Jednym ze sposobów na uzyskanie dodatkowych zysków na stacji benzynowej może być wypożyczalnia przyczep. Taka usługa nie sprawdza się jednak w każdej lokalizacji. Niektóre miejsca nadają się do tego znakomicie, ale są również takie, gdzie wypożyczalnia przyczep nie będzie miała racji bytu.

Autor:

Sieć Moya prowadzi wypożyczalnię przyczep na razie tylko na czterech stacjach: Gdańsk-Szadółki (Motostrefa), Człuchów, Kraków i Żywiec. Jeśli usługa będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, pojawi się także na innych stacjach. Statoil oferuje klientom wypożyczenie przyczepy aż na 111 stacjach, które dysponują 200 przyczepami. W sieci BP także można wypożyczać przyczepy, ale jedynie na stacjach partnerskich – na stacjach własnych koncern nie świadczy takich usług dodatkowych.

Jeszcze kilka lat temu możliwość wypożyczenia przyczep oferował także PKN Orlen, posiadający na 280 stacjach ok. 530 przyczep. Jednak „w wyniku oceny projektu związanego z wynajmem przyczep, spółka zdecydowała o wycofaniu się z tej usługi” – poinformowało Biuro Prasowe. Natomiast Lotos jeszcze testuje opłacalność takiej usługi dodatkowej. Od sierpnia 2016 r. na 30 stacjach własnych koncernu, zlokalizowanych w woj. pomorskim, można wynająć przyczepy. Partnerem we wdrożeniu usługi jest szwedzka Grupa Brenderup, która dostarcza przyczepy przystosowane do wynajmu, system do rezerwacji i zarządzania wynajmami, a także zapewnia serwis przyczep.

Przed inwestycją warto dokładnie przemyśleć, czy w sąsiedztwie naszej stacji mieszka odpowiednio dużo osób, które mogą korzystać z wypożyczania przyczep. A może działające tam firmy będą zainteresowane taką ofertą?

Cały artykuł można przeczytać w marcowym numerze: 

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
link do aktualnego numeru: Marzec 2017

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.