Strona główna Wiadomości Wzrost konsumpcji LPG

Po V Międzynarodowej Konferencji LPG

Wzrost konsumpcji LPG

Petrolnet.pl, 13 kwietnia 2017

Sprzedaż LPG na polskim rynku wzrosła w ub. roku o 4,9 proc. w stosunku do roku poprzedniego, co zaskoczyło wielu przedstawicieli branży. Liczba pojazdów zasilanych LPG zwiększyła się do prawie 3 milionów.

Autor:

W przeddzień targów GasShow 2017 odbyła się V Międzynarodowa Konferencja LPG - Wyjątkowa Energia, organizowana przez Polską Organizację Gazu Płynnego. Była ona okazją do zaprezentowania m.in. raportu podsumowującego zużycie LPG w 2016 r.

Krajowy rynek wchłonął w ub. roku. 2 mln 355 tys. ton LPG, z czego najwięcej stanowił autogaz (ponad 75 proc. ogólnej sprzedaży gazu płynnego w kraju).

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
link do aktualnego numeru: Marzec 2017


Sprzedaż autogazu w 2016 r. wyniosła 1 mln 790 tys. ton, co stanowiło 76 proc. całej sprzedaży LPG w kraju. Udział konsumpcji autogazu wzrósł o 1,1 proc. w stosunku do 2015 r., co było skutkiem poszszerzania oferty nowych samochodów z fabrycznymi instalacjami LPG. Liczba samochodów dostosowanych do zasilania LPG wzrosła w 2016 r. do 2 mln 977 tys. sztuk.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.