Avia startuje na Ukrainie

Udostępnij nas na:
Niebawem w Kijowie pojawią się pierwsze stacje paliw w barwach Avia. Unimot, spółka notowana na GPW, podpisała umowy franczyzowe i w partnerstwie firmy Wexler Global Trading rozpoczyna rebranding dwóch stacji paliw.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka Unimot, która posiada prawo do reprezentowania marki Avia na Ukrainie, wprowadza nowy brand na ukraiński rynek paliw. Rozpoczął się proces rebrandingu pierwszych dwóch stacji paliw w Kijowie, w którym uczestniczy też firma z branży paliwowej – Wexler Global Trading Sp. z o.o.

– W oparciu o nasze kompetencje i doświadczenie na rynku polskim rozpoczynamy realizację budowy sieci stacji Avia na Ukrainie – wyjaśnia Adam Sikorski, prezes Unimot – Rynek ukraiński bardzo pozytywnie odbiera szwajcarską markę; kojarzy ją nie tylko z europejskimi stacjami, ale też z innowacyjnym podejściem do produkcji paliw. Wprowadzamy więc tę markę jako franczyzę na stacjach paliw, jednak nie prowadzimy na terenie Ukrainy działalności operacyjnej, w tym dostaw paliw. Rozważamy natomiast zwiększenie obecności marki w przyszłości o inne produkty ropopochodne. W tym celu zawarliśmy współpracę z Wexler Global Trading. – firmą o wysokich kompetencjach w obszarze handlu paliwami, która obsługuje znaczną ilość stacji paliw na Ukrainie. Liczymy, że dzięki tej współpracy wzrośnie nasz potencjał biznesowy oraz skala działalności na rynku ukraińskim.

Unimot i Wexler Global Trading zawarły w ostatnich dniach porozumienie o współpracy w sektorze paliwowo-energetycznym na Ukrainie. Na obecnym etapie obie firmy będą realizowały projekt tworzenia sieci stacji AVIA. Nie wykluczają jednak, że w przyszłości mogą uruchomić wspólną produkcję wysokiej jakości paliw silnikowych i smarów. Firma Wexler Global Trading planuje przeznaczyć na ten cel spore nakłady inwestycyjne.

– Plany naszego partnera biznesowego w zakresie produkcji paliw są obszerne, z inwestycjami rzędu 50 mln euro. Pragnę jednak zapewnić, że zaangażowanie kapitałowe Unimot na tym etapie jest niewielkie. Szacujemy, że rebranding pierwszych stacji AVIA nie przekroczy 100 tys. euro – wyjaśnia Adam Sikorski.

Wexler Global Trading jest firmą handlową, działającą na rynku produktów naftowych. Spółka prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną paliw, w szczególności przeznaczonych dla sektora transportowego. Wexler Global Trading zaopatruje w paliwo znaczną ilość stacji na Ukrainie.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2018 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.