BP Tollbox już teraz dostępne w Niemczech

Udostępnij nas na:
Dzięki wprowadzeniu europejskiego elektronicznego systemu poboru opłat drogowych EETS w Niemczech, właściciele flot mają obecnie możliwość rozliczania opłat drogowych w Niemczech za pomocą urządzenia pokładowego BP Tollbox dla EETS, które zostało wprowadzone na rynek w ubiegłym roku.

Po zakończeniu udanego projektu pilotażowego na jednym z najważniejszych rynków i krajów tranzytowych w Europie, usługa BP jest obecnie dostępna w Niemczech. Jednocześnie marka BP uzupełnia pakiet usług o możliwość korzystania z tego rozwiązania. Oprócz zintegrowanego rozliczania wszystkich opłat i korzystania z podstawowej oferty np. karta paliwowa, analizy i raporty, właściciele flot mogą, po uprzedniej aktywacji, uzyskać dostęp do rozbudowanych funkcji telematycznych.

– Dzięki wprowadzeniu na niemiecki rynek sieci EETS możemy zaoferować zarządcom flot i kierowcom zaawansowane rozwiązanie techniczne jakim jest BP Tollbox dla EETS, które można obecnie stosować w ośmiu europejskich krajach. Korzystanie z tego urządzenia zwiększa przejrzystość danych dotyczących floty i znacznie redukuje ilość czynności administracyjnych – wyjaśnia Jeroen de Vries, dyrektor ds. sprzedaży w BP odpowiedzialny za karty paliwowe w Europie.

Kontrola floty: Obraz całej floty w Centrum Telematycznym

Pakiet zaawansowany tzw. EETS Advanced, obejmuje wiele dodatków i innowacyjnych rozwiązań. W ramach funkcji telematycznych można uzyskać dostęp do Centrum Telematycznego. Umożliwia ono sprawdzenie pozycji wszystkich pojazdów wyposażonych w BP Tollbox dla EETS. Zyskujemy także inne szczegółowe informacje takie jak status pojazdu (w ruchu, oczekuje lub parkuje), ostatnią przejechaną trasę oraz sytuację na drodze. Można także przeglądać szczegółowe dane na temat aktywności pojazdu w czasie. W ramach oferty pakietowej klienci BP otrzymują również dostęp do dwóch aplikacji – jednej dla menadżera floty i jednej dla kierowcy. Jeżeli obie aplikacje są zalogowane w tym samym czasie, możliwa jest łatwa komunikacja między nimi. Zarządzający flotą mogą także przeglądać wszystkie informacje z Centrum Telematycznego za pomocą aplikacji mobilnej.

Opłaty, tankowanie, mycie pojazdu: wszystkie wydatki na jednym zestawieniu

Nawet w podstawowej konfiguracji rozwiązanie BP Tollbox zapewnia efektywne i proste użytkowanie. Ułatwienia zaczynają się już na etapie instalacji urządzenia, która wymaga jedynie kilku prostych kroków, po czym następuje natychmiastowa aktywacja i włączenie bogatego pakietu funkcji podstawowych. Karty paliwowe BP, z których można korzystać w całej Europie oraz transakcje dokonane z ich użyciem wymienione są razem z wszystkimi opłatami drogowymi na jednym rozliczeniu, na przykład korzystanie z przepraw promowych, mycie pojazdów ciężarowych lub parkowanie. Dzięki temu istnieje możliwość prostego monitorowania wszystkich kosztów.
BP Tollbox dla EETS można także łatwo wymieniać pomiędzy pojazdami. Nie jest konieczna czasochłonna i kosztowna wizyta w warsztacie ani korzystanie z wielu różnych urządzeń dla poszczególnych krajów.

Z BP Tollbox dla EETS można obecnie korzystać we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, w tym w tunelu Liefkenshoektunnel, we Włoszech, Austrii, Polsce (obecnie na autostradzie A4 na trasie Kraków-Katowice), a teraz po raz pierwszy w Niemczech. W tym roku dodane zostaną dalsze kraje, w tym Węgry, Polska, Norwegia (AutoPass System), Słowenia oraz mosty Öresund i Storebaelt. Gdy zasięg zostanie rozszerzony, urządzenie BP Tollbox dla EETS można aktualizować bezprzewodowo bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu.

BP oferuje rozwiązanie do rozliczania opłat drogowych we współpracy z ekspertem w dziedzinie opłat drogowych – Trafineo. Klienci posiadający karty paliwowe BP już korzystają z kompleksowych usług takich jak bezpieczne parkowanie, mycie ciężarówek czy wyjątkowe połączenia promowe oferowane na wyłączność za pośrednictwem firmy Trafineo we współpracy z PIQUE Ferry Agency GmbH.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.