KAS zatrzymała 28 tys. litrów paliwa

Udostępnij nas na:
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Opola zatrzymali ciężarówkę przewożącą 28 tys. litrów cieczy ropopochodnej. Wartość ładunku to blisko 140 tys. złotych.

24 stycznia 2019 r. funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli, na opolskim odcinku autostrady A4, samochód ciężarowy. Na naczepie pojazdu znajdowało się 28 pojemników typu mauser, każdy o pojemności 1000 litrów, zawierających ropopochodną ciecz koloru żółtego o zapachu oleju napędowego. Zgodnie z dokumentami towar miał jechać z Niemiec do Bułgarii, transport towaru nie został zgłoszony w systemie monitorowania drogowego towarów SENT.

Kierowca pojazdu, mieszkaniec woj. łódzkiego, nie okazał do kontroli wypisu z licencji na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł. Funkcjonariusze pobrali próbki cieczy do badania, naczepa wraz z towarem została zabezpieczona do dalszego postępowania.

Za próbę nielegalnego wprowadzenia do obrotu oleju napędowego, organizatorom procederu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Oprócz tego w stosunku do przewoźnika będzie wszczęte postepowanie administracyjne w związku z naruszeniem przepisów ustawy o monitorowaniu drogowego przewozu towarów.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2018 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.