Lotos Petrobaltic z nowym systemem

Udostępnij nas na:
System łączności krytycznej TETRA, wdrożony i z powodzeniem stosowany w Grupie Energa, został przetestowany m. in. w ratownictwie morskim i medycznym na Pomorzu. Teraz ten najbardziej zaawansowany i działający w Europie system radiokomunikacyjny będzie wykorzystany także przez Lotos Petrobaltic.

Oferowana przez spółkę Enspirion usługa łączności krytycznej zapewni niezawodną komunikację w sytuacjach kryzysowych oraz w bieżącej pracy.

21 maja 2019 roku przedstawiciele Lotos Petrobaltic i spółki Grupy Energa – Enspirion podpisali umowę w sprawie świadczenia usługi łączności krytycznej TETRA. Składa się na nią komunikacja głosowa w cyfrowym standardzie radiowym TETRA w trybie grupowym i indywidualnym, usługi lokalizacji, transmisja krótkich wiadomości tekstowych.

Usługa TETRA, która będzie wykorzystywana przez Lotos Petrobaltic, jest nietypowa ze względu na zastosowanie w akwenie morskim. Przeprowadzone testy dowiodły, że TETRA zbudowana przez Energa Operator jako system funkcjonujący na lądzie, świetnie sprawdziła się na morzu. Z tego systemu łączności mogą korzystać w akwenie morskim różne podmioty.

Niezawodna łączność krytyczna i doskonała jakość

Umowa podpisana z Lotos Petrobaltic pozwoli wyposażyć w usługę łączności krytycznej jednostki pływające, platformy oraz siedzibę Spółki na lądzie. W przyszłości Lotos Petrobaltic będzie mógł łączyć się bezpośrednio m. in. z pozostałymi spółkami Grupy Lotos i służbami portowymi.

TETRA sprawdzona na morzu

System TETRA był testowany na morzu przez Lotos Petrobaltic, spółkę Grupy Lotos, prowadzącą prace wydobywcze ropy naftowej i gazu ziemnego na Morzu Bałtyckim. W ramach testów dwa statki obsługujące platformy wiertnicze i wydobywcze: ATHS Bazalt i PSV Sylur zostały wyposażone w radiotelefony pozwalające na stałą komunikację z dyspozytorem na lądzie. System zostanie zainstalowany na platformach i czterech statkach obsługujących platformy. Tego typu morskie instalacje sieci łączności krytycznej TETRA będą mogły także obsługiwać projekty energetyczne, m. in. farmy wiatrowe offshore.

Dużym atutem systemu jest możliwość łączności selektywnej tj. pomiędzy dwoma dowolnymi użytkownikami lub też w razie potrzeby całej dedykowanej grupy użytkowników.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ 2019 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.