Naftoserwis zrealizował pierwsze czyszczenie zbiornika na ropę

Udostępnij nas na:
Prace spółki z grupy PERN prowadzone były w Bazie Gdańsk na zbiorniku o pojemności 50 000 m sześc. Spółka wykonała zlecenie za pomocą nowoczesnego systemu Blabo produkcji duńskiej firmy Oreco.

Blabo to ceniony przez operatorów infrastruktury na całym świecie system pozwalający na czyszczenie zbiornika z osadów, a także ich separację i odzysk węglowodorów na bardzo wysokim poziomie.

Wcześniej Naftoserwis świadczył usługi czyszczenia jedynie zbiorników na paliwa. Nabycie sprzętu do czyszczenia zbiorników na ropę naftową w 2019 roku, uczyniło ofertę Naftoserwis kompletną względem wszystkich rodzajów zbiorników magazynowych – niezależnie od rodzaju medium.

– Bazy PERN to naturalne środowisko dla pracy sprzętu pozyskanego przez Naftoserwis. Tym bardziej, że PERN zwiększa istotnie zasoby magazynowe inwestując w budowę nowych zbiorników. Tym zwiększonym potrzebom mają odpowiadać nowe kompetencje Naftoserwisu – Krzysztof Zalewski, prezes Naftoserwisu.

Bezpieczeństwo pracy to jeden z głównych atutów nowego systemu. Dzięki automatyzacji udział pracowników w ramach zadania czyszczenia zbiornika jest ograniczony do czynności porządkowych w końcowej części procesu. System spełnia wymogi standardów i dyrektyw ATEX, UL i CSA.

Współpracujący z systemem generator azotu przeciwdziała ryzykom zdarzeń niebezpiecznych, poprzez intertyzację (redukcję zawartości tlenu) gazem obojętnym jakim jest azot. W przypadku przekroczenia poziomu tlenu w zbiorniku niezbędnego dla bezpiecznej pracy systemu, praca systemu w sposób automatyczny zostaje wstrzymana.

System jest modułowy (kontenerowy), co zapewnia mobilność, elastyczność dostosowania do istniejącej instalacji oraz możliwość konfiguracji wedle potrzeb i oczekiwań klienta.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.