Orlen Paliwa wspiera akcję przepompowywania ścieków w Warszawie

Udostępnij nas na:
Firma Orlen Paliwa zadeklarowała wsparcie akcji przepompowywania ścieków w Warszawie. Spółka będzie dostarczać najwyższej jakości paliwo do zespołu motopomp przepompowujących tymczasowym rurociągiem ścieki zlewane do Wisły z powodu uszkodzenia kolektora przesyłowego z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka.

Spółka wyraziła gotowość realizacji dostaw oleju napędowego zapewniających zapas paliwa do motopomp przez cały okres trwania operacji, a więc prawdopodobnie od 6 września do końca listopada. Już w poniedziałek przedstawiciele Orlen Paliwa dokonali wizji lokalnej i ocenili warunki logistyczne, w tym w szczególności ograniczenia dojazdu do miejsca posadowienia pomp. Na miejscu przeprowadzono rozmowy z Anną Moskwą, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oraz przedstawicielami PGW Wody Polskie (koordynator akcji) i firmy ETP (wykonawca rurociągu tymczasowego).

Ustalono także zapotrzebowanie na paliwo – szacunkowo wyniesie ono ok. 350-400 litrów na godzinę. W celu zapewnienia ciągłości zaopatrzenia, pompy będą zasilane z 4 zbiorników na bieżąco zaopatrywanych paliwem z autocysterny dedykowanej do tego celu. Pojazd pozostanie w ciągłej gotowości, na wypadek nieprzewidzianego wzrostu zapotrzebowania na olej napędowy.

– Akcja jest nietypowa i ważna ze względu na swój wymiar społeczny. Zareagowaliśmy natychmiast, ponieważ szybka pomoc w sytuacjach tego typu jest kluczowa. Jako firma odpowiedzialna chcemy wesprzeć wysiłki służb koordynujących prace i dać istotne wsparcie dla ekip pracujących w trudnych warunkach. Pomagamy, jak tylko możemy i mamy nadzieję, że sytuacja szybko zostanie opanowana –  powiedział Łukasz Hołubowski, prezes zarządu Orlen Paliwa.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.