Orlen Paliwa z dużym kontraktem na dostawy paliw

Udostępnij nas na:
Spółka z Grupy Orlen i Green Lab zawarły porozumienie o współpracy, które zapewni dostawy oleju napędowego do spółek Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W ramach pierwszego etapu programu, Orlen Paliwa dostarczy tylko w tym roku ok. 16 mln litrów oleju napędowego, które zabezpieczą potrzeby spółek wchodzących w skład KOWR. Jednocześnie będą kontynuowane rozmowy handlowe pomiędzy partnerami w zakresie dalszej, rozszerzonej współpracy.

Porozumienie biznesowe pomiędzy Orlen Paliwa a KOWR i nadzorowanymi przez niego spółkami, w których imieniu występował Green Lab, podpisano w obecności Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, prezesa zarządu Orlen Paliwa, Łukasza Hołubowskiego oraz dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Grzegorza Pięty.

– KOWR wyrasta na jedną z najważniejszych instytucji wspierających branżę rolno–spożywczą, a przede wszystkim polskich gospodarzy. Mimo że nie jest to łatwe zadanie na dzisiejszym rynku rolniczym, szukamy rozwiązań, dzięki którym polskie rolnictwo będzie mogło nadal się rozwijać – powiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE MAJ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Orlen Paliwa będzie dostarczał olej napędowy do Spółek KOWR na warunkach, które pozwolą w sposób płynny zabezpieczyć potrzeby podmiotów wchodzących w skład tej organizacji, a jednocześnie przyniosą znaczące oszczędności w zakupie jednego z podstawowych środków produkcji rolnej. Przedmiotem dalszych negocjacji będą kolejne produkty z szerokiej oferty Grupy Orlen: sól paszowa, tabletki solne do uzdatniania wody z IKS Solino, oleje i środki smarne z Orlen Oil, a także karty flotowe PKN Orlen, usługi Orlen Ochrona, czy nawozy azotowe z Anwil. Rozmowy handlowe z Grupą Orlen będzie kontynuować Green Lab, jako Centrum Usług Wspólnych spółek KOWR.

– Zysk nie jest naszym głównym celem. Najważniejsze to znaleźć takie rozwiązania, które pomogą polskim rolnikom. Zaczynamy od paliwa, ale jesteśmy przekonani, że to nie będzie nasze ostatnie słowo – mówił dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Grzegorz Pięta.

– Wcześniejsze deklaracje wypełniamy konkretną treścią i wchodzimy w praktyczny etap projektu „Razem napędzamy polskie rolnictwo”. W ten sposób przyczyniamy się do rozwoju polskiego rolnictwa, a jednocześnie realizujemy nasze cele biznesowe w obszarze dostaw paliw, tym samym zapewniając jakość i bezpieczeństwo. Baza naszych kontrahentów powiększa się nie tylko o 40 spółek wchodzących w skład KOWR, ale także o szerokie grono osób i firm pracujących na rzecz polskiego rolnictwa. Zakładam, że będzie to początek szerszej współpracy, na której skorzysta zarówno środowisko wytwórców rolnych, jak i cała Grupa Orlen – powiedział Łukasz Hołubowski, prezes zarządu Orlen Paliwa.

Porozumienie stało się możliwe dzięki dotychczasowej pracy grup roboczych funkcjonujących zarówno w ramach Orlen Paliwa, jak i spółki Green Lab pod patronatem KOWR, jako agencji wykonawczej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Oficjalna współpraca została zainicjowana w marcu 2019 r., podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce, deklaracją o współpracy w ramach projektu „Razem napędzamy polskie rolnictwo”, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.