Paliwo Lotosu napędza polskie promy

Udostępnij artykuł
Spółka Lotos Asfalt zawarła roczny kontrakt z Polską Żeglugą Bałtycką na dostawy niskosiarkowych paliw RMD80 oraz MGO, które napędzać będą wszystkie promy pływające pod logo Polferries.

– Podpisany kontrakt dotyczy dostaw morskich paliw żeglugowych o wartości ponad 100 milionów zł. To kolejny krok w ekspansji Lotos Asfalt na rynku morskich paliw żeglugowych. Oferujemy wysokiej jakości paliwa, zawierające jedynie 0,1 proc. siarki, spełniające bardzo rygorystyczne wymagania ekologiczne na Bałtyku. Jesteśmy gotowi na wyzwania wynikające z zaleceń ograniczenia emisji siarki do atmosfery w ramach regulacji IMO 2020 – komentuje Cezary Godziuk, prezes zarządu spółki Lotos Asfalt.

– Polska Żegluga Bałtycka od lat kontynuuje współpracę z Grupą Lotos w zakresie dostaw paliw żeglugowych dla naszej floty. Mając ma uwadze spełnianie najwyższych norm ekologicznych, dostępność wymaganych produktów oraz warunki finansowe, kołobrzeski armator zdecydował się na korzystanie z paliw dostarczanych przez spółkę Lotos Asfalt – dodaje Piotr Redmerski, prezes zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Lotos Asfalt jest obecnie jedynym polskim producentem i dostawcą paliwa RMD80, które jest alternatywnym paliwem wobec morskiego oleju napędowego MGO. Od 1 stycznia br. RMD80 jest paliwem bardzo oczekiwanym przez rynek żeglugi wielkiej. Przeznaczone jest dla statków morskich wyposażonych w system grzania paliwa.

Wszystkie pięć promów Polferries, które pływać będą na paliwie wyprodukowanym przez gdańską rafinerię, realizuje regularne połączenia między Polską a Szwecją oraz Danią. Promy Nova Star i Wawel operują na linii Gdańsk – Nynäshamn (Szwecja), Mazovia, Baltivia i Cracovia płyną ze Świnoujścia do Ystad (Szwecja), a poprzez przeprawę przez most Oresund – łączą Świnoujście z Kopenhagą.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 13.01.2020
Aktualizacja: 13.01.2020