PERN rozpoczyna prace przy rozbudowie TNG

Udostępnij nas na:
Rusza budowa pięciu nowych zbiorników na ropę w Gdańskim Terminalu Naftowym. W środę 6 lutego br. PERN przekazał plac budowy konsorcjum realizującemu ten projekt. Planowany termin wykonania inwestycji wynosi 21 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli 16 października 2020 r.

Wykonawcą zbiorników w TNG jest konsorcjum: Naftoremont – Naftobudowa, jako lider oraz firma Agat – partner konsorcjum. W postępowaniu przetargowym to właśnie ten wykonawca zaproponował najkorzystniejszą ofertę, której wartość sięga 327 mln zł.

– Dzięki temu projektowi pozyskamy łącznie blisko 400 tys. m sześc. nowych pojemności. Pozwolą one na jeszcze bardziej efektywną obsługę statków zawijających z ropą do Naftoportu. Nowe pojemności są potrzebne naszym klientom, którzy coraz więcej ropy sprowadzają do Polski drogą morską – podkreślił Tadeusz Zwierzyński, wiceprezes PERN.

– Rozbudowa Gdańskiego Terminalu jest obecnie największą tego typu inwestycją w skali kraju. Cieszy nas fakt, że ten projekt będzie realizować Naftoremont-Naftobudowa, spółka z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal, która ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie i wysokospecjalizowane kadry w realizacji tego typu inwestycji – Krzysztof Figat, prezes zarządu Polimex-Mostostal

To już kolejny projekt inwestycyjny w obszarze surowcowym. W tym momencie w bazie PERN w Gdańsku trwa budowa dwóch zbiorników na ropę o pojemności 100 tys. m sześc. każdy. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na kwiecień 2020 roku.

W TNG Gdańsk działa teraz 6 magazynów o łącznej pojemności 375 tys. m sześc. Obecnie PERN zamierza wybudować trzy zbiorniki o pojemności 100 tys. m sześc. każdy oraz 2 zbiorniki o pojemności 45 tys. m sześc. każdy.

PERN jako krajowy lider logistyki naftowej i strategiczna spółka gwarantująca bezpieczeństwo energetyczne Polski, jest wiodącym podmiotem w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw.

Naftoremont-Naftobudowa, to spółka należąca do Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal świadcząca usługi remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego, chemicznego, gazowniczego i ochrony środowiska w Polsce i za granicą. Prowadzi inwestycje w formule generalnego wykonawcy, jak również EPC (pod klucz) oraz prace w branży mechanicznej, antykorozyjnej i izolacyjnej.

Liderzy Rynku – Dostawcy dla Stacji Paliw – RAPORT 2019!
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.