PERN zawarł umowę na rozbudowę TNG

Udostępnij nas na:
Pięć nowych zbiorników na ropę w gdańskim TNG – o tyle powiększy się infrastruktura magazynowa PERN w II połowie 2020 roku. Oznacza to blisko 400 tys. m sześc. nowych pojemności. Spółka zawarła właśnie umowę z wykonawcą projektu – konsorcjum: Naftoremont-Naftobudowa, jako liderem i firmą Agat – partnerem konsorcjum.

W postępowaniu przetargowym ten wykonawca zaproponował najkorzystniejszą ofertę, której wartość sięga 327 mln zł.

Dzięki nowym zbiornikom zlokalizowanym u wybrzeża Morza Bałtyckiego, PERN będzie jeszcze sprawniej obsługiwał tankowce, które wpływają do Naftoportu. Planowany termin wykonania inwestycji to 21 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli 16 października 2020 r.

– To już kolejny projekt inwestycyjny w obszarze surowcowym, który realizujemy. W tym momencie w naszej bazie w Gdańsku trwa budowa dwóch zbiorników na ropę o pojemności 100 tys. m sześc. każdy. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na kwiecień 2020 roku – powiedział Igor Wasilewski, prezes PERN.

Obecnie dostawy ropy do Polski stają się coraz bardziej zdywersyfikowane. Oznacza to, że zwiększa się ilość surowca, który trafia do nas drogą morską. W zależności od tego jakiego rodzaju ropa trafia do Polski, PERN jest przygotowany by zapewnić jej elastyczny transport do rafinerii i zachować jakość transportowanego surowca.

– Rozbudowa infrastruktury magazynowej PERN w Terminalu Naftowym w Gdańsku to kolejny ważny projekt w obszarze nafta, chemia i gaz realizowany przez Naftoremont-Naftobudowę – spółkę z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal i obecnie największy w skali kraju. Mamy do tego odpowiednie kompetencje i zasoby – skomentował Krzysztof Figat, prezes zarządu Polimex-Mostostal.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2018 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

– Wyzwaniem nie są tu dla nas aspekty organizacyjne i techniczno-konstrukcyjne, lecz ambitnie ustalony termin realizacji. Naftoremont-Naftobudowa ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie i wysoko specjalizowane kadry w realizacji tego typu inwestycji. Jestem przekonany, że dzięki sprawnemu zarządzaniu projektem i dobrym wykorzystaniu zasobów w ramach synergii Grupy Kapitałowej zakończymy ten projekt z sukcesem – mówi Mirosław Miśkiewicz, prezes zarządu Naftoremont-Naftobudowa.

W TNG Gdańsk funkcjonuje już 6 magazynów o łącznej pojemności 375 tys. m sześc. Obecnie PERN zamierza wybudować trzy zbiorniki o pojemności 100 tys. m sześc. każdy oraz 2 zbiorniki o pojemności 45 tys. m sześc. każdy.
PERN jako krajowy lider logistyki naftowej i strategiczna spółka gwarantująca bezpieczeństwo energetyczne Polski, jest wiodącym podmiotem w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw.

Naftoremont-Naftobudowa, to spółka należąca do Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal świadcząca usługi remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego, chemicznego, gazowniczego i ochrony środowiska w Polsce i za granicą. Prowadzi inwestycje w formule generalnego wykonawcy, jak również EPC (pod klucz) oraz prace w branży mechanicznej, antykorozyjnej i izolacyjnej.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.