Powieść o branży LPG – „Pan Propan” Andrzej Pierowski

Udostępnij artykuł
ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Książka „Pan Propan” jest unikalną pozycją na rynku wydawniczym – do tej pory temat rozwoju branży gazowej w Polsce w latach dziewięćdziesiątych, ujęty w ramy powieści obyczajowej, nie był obecny w polskiej literaturze.

Powieść Andrzeja Pierowskiego oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Autor-bohater książki zabiera czytelnika w podróż do początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy rynek gazowy w Polsce rozkwitał. Wracając myślami do swoich najlepszych, a zarazem najbardziej niespokojnych lat, do sytuacji bez wyjścia, wzlotów i upadków, prowadzi rozważania na temat ludzkich słabości i strategii biznesowych. Przedsiębiorca dzieli się własnymi spostrzeżeniami, osobistymi historiami i doświadczeniem życiowym oraz podpowiada, jak pokonać przeszkody na drodze do sukcesu.

Jak podjąć właściwą decyzję i zbudować najlepsze relacje z kontrahentami?
Jak stworzyć własną firmę od podstaw, obronić swój biznes, swoją rodzinę oraz siebie?
Jak zdobyć kredyt zaufania?
Jak podjąć trafną decyzję i wybrać „właściwą łódkę”?
Co oznaczają w kręgach biznesmenów takie pojęcia jak honor, sprawiedliwość, wielkoduszność, zaufanie, współpraca, umowa niepisana?
Po co przedsiębiorcom zasady moralne i jak mentalność wpływa na biznes?

Na początku roku 1993 Andriej przyjeżdża do Warszawy, aby podjąć pracę w polskiej firmie gazowej. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Postanawia więc sam założyć własną spółkę w Polsce. Dzięki własnym umiejętnościom i predyspozycjom, a także znajomościom, udaje mu się osiągnąć pozycję jednego z najbardziej liczących się graczy w gronie importerów propanu-butanu.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2018 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Wybrane opinie czytelników:

Po książkę „Pan Propan” sięgnęłam z ciekawości. Sformułowanie z okładki „rozwój branży gazowniczej w Polsce w latach dziewięćdziesiątych ujęty w ramy powieści obyczajowej” było zapowiedzią dość sporej dawki egzotyki. Jednakże obietnica unikalności na tle polskiej literatury mnie przekonała i dlatego postanowiłam czegoś się dowiedzieć o wspomnianym rozwoju.
„Pana Propana” bardzo dobrze się czyta – książka jest pisana lekkim, „przejrzystym” stylem, i jest bardzo wciągająca. Autor przeprowadza nas przez koleje losu głównego bohatera, a przy okazji jego przygód otrzymujemy sporą dawkę wiedzy na temat funkcjonowania gazowych przedsiębiorstw tuż po okresie transformacji. Publikacja wyróżnia się również humorem – opisy zabawnych perypetii głównego bohatera na jego drodze do sukcesu, jak również sposób prowadzenia narracji i formułowania myśli wywołują uśmiech zadowolenia.
Publikację wydawnictwa AST ciężko zakwalifikować do konkretnego gatunku. Można ją odczytać jako poradnik biznesowy, powieść obyczajową, sensacyjną, kryminał… Sądzę, że właśnie ta nieuchwytność sprawia, że jest ona tak interesująca.
Dla mnie – osoby spoza branży gazowej – lektura książki „Pan Propan” była ciekawym przeżyciem i z czystym sumieniem mogę ją polecić. Obietnica unikalności, według mnie, została spełniona.
Na koniec mogę podzielić się cytatem z książki – taką próbką, która dobrze oddaje humorystyczne walory publikacji:
„(…) Kozak, który odbierał Andrieja z lotniska wprowadził gości do domu. W jednym z największych pokoi, do którego zaprosili polskiego gościa, siedział najwidoczniej sam ataman – sądząc po wyglądzie i poważaniu, jakim darzyło go otoczenie. On także był w kozackim mundurze, na ramionach miał srebrne pagony przypominające te odpowiadające stopniowi pułkownika. Cała sytuacja bardziej niż rozmowę biznesową przypominała nieoczekiwany kostiumowy spektakl. (…) Ataman wydawał dyspozycje podchodzącym do niego krępym mężczyznom w kozackich mundurach, oni zaś niezwłocznie oddalali się, by je wykonać. W końcu przyszedł czas na rozmowę z Andriejem. Ataman wypowiedział kilka ogólnych fraz, które miały znaczyć, że „gaz jest” i „nam obiecano”. Gość z Polski poczuł się zawiedziony: „Czy przypadkiem nie na darmo odbyłem tak długą drogę z Warszawy do Moskwy i z Moskwy do Orenburga?”. W dalszej części krótkiej rozmowy wyjaśniło się jednak, że dostawcą gazu będzie komercyjna struktura należąca do władz administracji obwodu i do nich właśnie wszyscy mieli się udać. (…) We czwórkę wsiedli do tej samej łady samary (…) i cała dostojna delegacja udała się do centrum.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4856627/pan-propan/opinia/47471572#opinia47471572

 „Pana Propana” pochłonąłem w kilka godzin. Jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich którzy kiedykolwiek mieli lub dopiero będą mieli kontakt z biznesem. Mam wrażenie że fani sensacji czy kryminału też będą zadowoleni z wyboru tej pozycji. Z założenia chyba biograficzna książka przeistacza się w rękach czytelnika w poradnik psychologii biznesu ale też zachowań ludzkich. Uczucia które mną targały podczas lektury były skrajnie różne ale finał przekonał mnie, że warto być człowiekiem zawsze i wszędzie pomimo tego, że można za to zebrać “mnóstwo kopów w zadek” ale w zamian możesz w lustro patrzysz sobie w oczy każdego dnia.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4856627/pan-propan/opinia/47469288#opinia47469288

Wydawnictwo AST jest niewielkim wydawnictwem, które powstało z potrzeby odkrywania rzeczy ważnych, zawierających istotne informacje dla ludzi, którzy poszukują wiedzy o tym jak przywrócić sobie witalność, jak wyleczyć się z „nieuleczalnych” chorób, ale również dla tych, którzy chcą pogłębić swoją satysfakcję z życia i odkryć w nim nowe horyzonty.

Dotychczas wydane książki:

„Pan Propan” Andrzej Pierowski , www.pan-propan.pl
„Kulinarna księga Natury” Siergiej Gładkow , www.naturolubie.pl
„Sekrety Surowej diety” Frederic Patenaude , www.sekretysurowejdiety.pl

Zapowiedź wydawnicza:

“Szkoła zdrowia” Michaił Sowietow , www.szkolazdrowia.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.01.2019
Aktualizacja: 14.01.2019