Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała dwóch wiceprezesów zarządu

Udostępnij nas na:
Rada nadzorcza Grupy Lotos odwołała w dniu 11 lipca br. Patryka Demskiego i Roberta Sobkowa ze składu zarządu spółki X wspólnej kadencji z dniem 11 lipca 2019 roku.
Dr Robert Sobków (z lewej) i Patryk Demski / fot. archiwum redakcji Petrolnet

Grupa Lotos w oficjalnym komunikacie nie poinformowała o przyczynach decyzji rady nadzorczej. Z ustaleń redakcji Petrolnet wynika, że zarówno Rada Nadzorcza, jak i biuro prasowe spółki nie udzielają w tej sprawie dodatkowych informacji.

Przypomnijmy, że zgodnie z paragrafem 14, punktem 4 statutu Grupy Lotos: „Kadencja zarządu jest kadencją wspólną i trwa trzy lata. Prezes, Wiceprezesi i pozostali Członkowie Zarządu oraz cały Zarząd mogą być odwołani lub zawieszeni z ważnych powodów przez Radę Nadzorczą w każdym czasie przed upływem kadencji”.

Przypomnijmy, że IX kadencja zarządu Grupy Lotos trwała od 29 czerwca 2015 roku do 21 maja 2018 r., natomiast X kadencja rozpoczęła 22 maja 2018 r. i upływa w maju 2021 r.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE MAJ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Dr Robert Sobków został powołany do zarządu Grupy Lotos w dniu 11 czerwca 2018 roku, jako wiceprezes ds. finansowych spółki. W latach 2017-2018 roku pełnił funkcję dyrektora w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. W latach 2013-2017 pracował w Europejskiej Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu oraz jako profesor nadzwyczajny w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Jako prezes LMB Consulting, przez 11 lat doradzał w zakresie zarządzania, finansów przedsiębiorstw oraz wycen wartości niematerialnych spółek. Solidne doświadczenie zawodowe w kreowaniu polityki finansowej zdobywał jako Wiceprezes ds. Finansowych i Pełnomocnik ds. Przekształceń Kapitałowych, a wcześniej jako Dyrektor Finansowy w Sunset Suits Men’s Fasion. Wykonując obowiązki Wiceprezesa ds. Finansowych w Tonsil S.A. zarządzał polityką finansową, a w szczególności przygotowywał i wdrażał restrukturyzację finansową spółki akcyjnej. W Wielkopolskich Tartakach „Witar” zatrudniających prawie 2000 osób, jako Dyrektor ds. Analizy i Kontroli Finansowej, optymalizując w nim procesy i dokonując zmian w przepływach pieniężnych, doprowadził do uzyskaniu efektu synergii równej dotychczasowej wartości zobowiązań kredytowych.

Patryk Demski zajął stanowisko wiceprezesa ds. inwestycji i innowacji Grupy Lotos 22 maja 2018 roku, kiedy do składu zarządu X kadencji zostali także powołani Mateusz A. Bonca (prezes) oraz Jarosław Kawula (wiceprezes ds. produkcji i handlu). Patryk Demski w latach 2014-2018 piastował urząd Burmistrza Miast i Gminy Pelplin. Od 2018 roku jest Członkiem Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, a od 2017 Członkiem Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W latach 2006-2014 był zastępcą Dyrektora Oddziału, p/o Dyrektora Oddziału oraz Głównym Specjalistą w Agencji Nieruchomości Rolnych, oddział terenowy w Gdańsku. W latach 2011-2014 był Członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Tczewie. W 2006 roku pracował jako Zastępca Dyrektora Gabinetu Wojewody Pomorskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.