Shell udostępnia pierwsze szybkie ładowarki we Francji

Udostępnij nas na:
Firma Shell we współpracy z operatorem sieci ładowania samochodów elektrycznych Ionity otworzyła swoją pierwszą stację ładowania o wysokiej mocy we Francji. Nowy punkt pomoże europejskim użytkownikom samochodów elektrycznych w pokonywaniu dłuższych dystansów.

Ładowanie pojazdów nowej generacji przy użyciu ładowarek o wysokiej mocy trwa do dziesięciu minut, czyli nawet trzy razy krócej niż w pozostałych punktach dostępnych obecnie dla kierowców.

Ionity to spółka joint venture należąca do BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company oraz Volkswagen Group z Audi i Porsche, powołana w celu utworzenia sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW przy głównych drogach Europy.

— Kierowcy samochodów elektrycznych powinni pokonywać dalekie dystanse łatwo, mając poczucie bezpieczeństwa — powiedział David Bunch, wiceprezes ds. sprzedaży detalicznej Shell w Europie. — Zgadzamy się, że dogodnie rozplanowana sieć niezawodnych i wydajnych ładowarek to niezbędny warunek znacznego zwiększenia się liczby samochodów elektrycznych na drogach, dlatego zostaliśmy jednym z głównych partnerów Ionity — dodał David Bunch.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Instalacja ładowarek o wysokiej mocy na 80 stacjach w Europie wpisuje się w dążenie Shell do rozszerzania asortymentu rozwiązań dostarczających czystszą energię. Ładowarki te uzupełniają ofertę NewMotion, jednego z największych w Europie operatorów stacji ładowania w Europie przejętego przez Shell, a także szybkich ładowarek Shell Recharge, które znajdują się na stacjach paliw Shell w Wielkiej Brytanii, Holandii i Chinach. Punkty ładowania samochodów elektrycznych oferuje obecnie około 170 stacji Shell na świecie.

Rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych to tylko jeden ze sposobów, dzięki którym Shell pragnie dostarczać więcej czystszej energii klientom na całym świecie. Firma zwiększa także wydajność tradycyjnych paliw i sprzyja opracowywaniu niskoemisyjnych paliw dla transportu, takich jak wodór, biopaliwa i gaz ziemny.

Dr Michael Hajesch, dyrektor generalny Ionity, powiedział: „W listopadzie zeszłego roku Shell i Ionity ogłosiły wspólny cel: chcemy umożliwiać dalekie podróże samochodami elektrycznymi po Europie, zapewniając kierowcom niezawodną infrastrukturę do szybkiego ładowania”.

Pierwsze stacje Ionity oddane rok później do użytku we współpracy z Shell stanowią ważny krok ku realizacji tego celu.

Szczegóły projektu

– Osiem nowych ładowarek jest dostępnych na stacji Shell Chartres-Bois, około 90 minut jazdy na południe od Paryża. Pierwsze cztery ładowarki Shell-Ionity zostały udostępnione kierowcom w Hohenems w Austrii wcześniej w tym roku.

– System Shell-Ionity oferuje zasilanie o mocy do 350 kW, dzięki czemu samochody o większej efektywności ładowania mogą uzupełniać zapasy energii o wiele szybciej. Jednocześnie z ładowarek tych mogą też korzystać standardowe samochody elektryczne dostępne już na rynku.

– Ładowarki są zgodne ze standardem Combined Charging System (CCS) wymaganym przez większość samochodów elektrycznych w Europie i Ameryce Północnej.

– Shell zadeklarował partnerstwo z Ionity w Polsce, Belgii, Czechach, Francji, Holandii, na Słowacji, w Słowenii, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii.

– Shell planuje zainstalować średnio po sześć punktów ładowania pod marką Ionity-Shell na 80 stacjach obsługi Shell w krajach objętych projektem.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.