Spar otworzył kolejny sklep przy stacji paliw

Udostępnij nas na:
We wtorek 18 grudnia w Rzeszowie przy Alei Witosa 11 a, na stacji benzynowej Czwórka, sieć Spar otworzyła kolejny Spar Express o powierzchni 141 m kw. Spar na stacji paliwowej odpowiada oczekiwania klientów stacji, którzy dzięki szerokiej ofercie asortymentowej mogą zaspokoić codzienne potrzeby zakupowe klientów.

Stacja benzynowa i najnowszy sklep Spar Express w Rzeszowie usytuowane są przy ruchliwej alei Witosa, będącej jedną z głównych ulic Rzeszowa, generującej bardzo duży ruch. Do tej pory przy stacji, której od 10 lat właścicielką jest pani Urszula, funkcjonował mały sklepik z typowymi produktami sprzedawanymi na stacjach benzynowych, jak np. drobne artykuły do samochodów czy wąski asortyment spożywczy, typu napoje, przekąski i słodycze. Wprowadzenie niedziel niehandlowych zmieniło sytuację na rynku – nastąpił wzrost zainteresowania konsumentów sklepami na stacjach paliw, których zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje, oraz pojawiła się potrzeba szerszego asortymentu w nich.

W konsekwencji zmienia się postrzeganie sklepów przy stacjach, które ze sklepów drogich i o wąskim asortymencie stają się niejednokrotnie sklepami codziennych zakupów dla konsumentów, co jest powszechne także na zachodzie. Tę sytuację wykorzystała pani Urszula, która postanowiła otworzyć na stacji sklep spożywczy pod naszymi skrzydłami.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2018 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

– Postanowiłam otworzyć na stacji sklep, ponieważ od dłuższego czasu podczas niedziel niehandlowych widać było wyraźny wzrost zainteresowania klientów produktami pozapaliwowymi. Wybrałam Spar, ponieważ znałam tą markę już wcześniej, w Rzeszowie mieści się główna siedziba Spar Polska, poza tym niejednokrotnie widziałam sklepy tej sieci za granicą, wiedziałam, że to duży i pewny partner. Ostatecznie w decyzji utwierdziły mnie świetne warunki współpracy, które oferuje sieć, a którym nie dorównywały inne rozpatrywane przeze mnie oferty – mówi pani Urszula, właścicielka stacji paliw Czwórka.

Nowo otwarty Spar, dzięki sąsiedztwu stacji benzynowej funkcjonuje przez cały tydzień, 24 h na dobę, również w niedziele niehandlowe, co powoduje, że odpowiada on na potrzeby klientów z szerszego rejonu wokół sklepu niż standardowy sklep spożywczy. Sklep oferuje pełen asortyment artykułów spożywczych, w tym szeroką ofertę produktów świeżych. Na miejscu znajduje się również minibistro, w którym można kupić kawę, kanapki czy hot dogi na ciepło.

W Polsce trend otwierania sklepów o silniejszym sprofilowaniu na szerszą ofertę produktów spożywczych na stacjach znajduje się obecnie w fazie rozwoju.

Spar jako operator spożywczy na stacjach benzynowych od lat z powodzeniem funkcjonuje na wielu rynkach europejskich, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.