Żywiec 0.0 proc. Białe dołącza do rodziny piwnych specjalności

Udostępnij nas na:
Moda na piwa bezalkoholowe oraz piwne specjalności nie ustaje. Kategoria piw bezalkoholowych w 2018 roku urosła o 80 proc., a piwne specjalności wciąż rosną szybciej niż rynek. Dlatego marka Żywiec chcąc kształtować trendy w obu tych kategoriach właśnie wprowadziła do sprzedaży zupełnie nowe piwo bezalkoholowe – Żywiec 0.0 proc. Białe.

Białe 0.0 proc. to bezalkoholowe białe piwo pszeniczne z nutą kolendry, które wyróżnia się lekkim i orzeźwiającym smakiem. Słomkowa barwa i idealnie biała piana podkreślają jego rześki charakter.

– Piwna rewolucja trwa i nie zwalnia tempa wzrostu. Segment piw bezalkoholowych urósł w zeszłym roku o 80 proc., a Grupa Żywiec zwiększyła w nim swoje udziały do 46 proc. To oznacza, że prawie co druga złotówka w Polsce wydawana jest na piwa bezalkoholowe od Grupy Żywiec. Od 2014 roku z powodzeniem wprowadzamy piwne specjalności, oferując konsumentom Żywca szeroki wybór piw gatunkowych. Żywiec 0.0 proc. Białe to nowy produkt, który dołączył właśnie do portfolio – mówi Anna Paciejewska-Łapińska, kierownik marki Żywiec. – Nowe piwo powiększa tym samych ofertę innowacyjnego konceptu Strefy Zero stworzonego przez Grupę Żywiec – dodaje.

Piwo Żywiec 0.0 proc. Białe dostępne jest od 4 marca br. w butelce zwrotnej 500 ml. Wprowadzeniu nowego produktu towarzyszyć będą działania komunikacyjne oraz działania w Internecie i w punktach sprzedaży.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.