276 nowoczesnych stacji ładowania elektryków przy sklepach Stokrotka

Udostępnij artykuł

W 114 miejscach w Polsce powstanie 276 nowych stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Tylko do końca tego roku użytkownicy elektryków zyskają 60 nowych lokalizacji i 138 punktów ładowania. To wynik podpisanej właśnie umowy między siecią sklepów Stokrotka i Inbalance grid – dostawcą inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w krajach bałtyckich. Plany obejmują także mniejsze miejscowości.

tankowanie samochodu elektrycznego

Lider elektromobilności w krajach bałtyckich rozpoczyna działalność w Polsce

Zielona rewolucja jeszcze w tym roku. Przy sklepach Stokrotka w całej Polsce ma stanąć 276 punktów ładowania pojazdów elektrycznych, a tylko do końca tego roku, 138. Te zapowiedzi są wynikiem podpisanej właśnie umowy partnerskiej z Inbalance grid – litewskim twórcą inteligentnych rozwiązań w zakresie elektromobilności i jednocześnie największym nadbałtyckim operatorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Stacje ładowania Inbalance grid zostaną zainstalowane m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi oraz w mniejszych miastach i miejscowościach. Wiele z tych miejsc obecnie nie posiada tego typu infrastruktury. To spora odmiana, ponieważ według oficjalnych danych, sieć ładowarek w Polsce koncentruje się niemal wyłącznie wokół największych miast.

Prosta obsługa

Inbalance grid jest nie tylko operatorem sieci ładowania, ale przede wszystkim twórcą autorskiego oprogramowania i wielokrotnie nagradzanym projektantem sprzętu do energooszczędnego ładowania elektryków. Firma powstała w 2019 roku i obecnie udostępnia ponad 800 publicznych i prywatnych punktów ładowania w krajach bałtyckich, co daje jej tytuł największego pod tym względem operatora.

Współpraca Stokrotki z Inbalance grid wzmocni polski ekosystem pojazdów elektrycznych i będzie kolejnym ważnym krokiem we wspieraniu kraju w przechodzeniu na zrównoważoną mobilność. Podpisana właśnie umowa może uczynić Inbalance grid jednym z pięciu największych operatorów punktów ładowania w Polsce, a samą Stokrotkę – ważnym ambasadorem elektromobilności.

Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Dzięki temu klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – komentuje Daria Raganowicz, menadżer ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby zapoznać się z BEZPŁATNYM pełnym wydaniem <<

Stacja Benzynowa & Convenience Store petrolnet

To demonstracja przełomowej technologii w Polsce

Stokrotka postawiła na współpracę z Inbalance grid ze względu na szybkość realizacji projektu, a także innowacyjność i bezpieczeństwo oferowanych rozwiązań. Zaprojektowane przez firmę sprzęt i oprogramowanie mają międzynarodowe certyfikaty oraz są opatentowane w UE. Inbalance grid oferuje swoim partnerom szeroki zakres integracji oraz bezproblemową obsługę użytkownika.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, ich celem jest świadczenie niedrogich i wygodnych usług ładowania, dostosowanych do potrzeb kierowców. Prezes spółki, Simonas Stankus, zapewnia, że partnerstwo ze Stokrotką będzie oznaczać prezentację przełomowej technologii w Polsce i początek wspólnego rozwijania elektromobilności w tym kraju.

Stokrotka zaufała naszym technologiom, gdyż nasze unikalne rozwiązania w zakresie równoważenia mocy oparte na chmurze oraz płynna integracja z systemami zarządzania budynkiem i wewnętrznymi systemami biznesowymi zapewniają korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów końcowych. Ponadto nasz projekt jest zorientowany na skalowalność, więc bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości – wyjaśnia Simonas Stankus.

Wejście Inbalance grid na polski rynek to jeden z kluczowych kroków Inbalance grid w realizacji misji, jaką jest napędzanie rozwoju elektromobilności w Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: Inbalance grid

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 09.07.2024
Aktualizacja: 09.07.2024