3200 stacji paliw honoruje karty DKV

Udostępnij artykuł

Obecnie DKV zajmuje drugie miejsce na rynku kart paliwowych w Polce mając 21 procentowy udział w rynku. W 2007 roku użytkownicy kart DKV mogli tankować na ok. 1500 stacjach. Rok później było to już 2500 obiektów. W ubiegłym roku ok. 3200.

Liderem na rynku kart paliwowych w Polsce jest PKN Orlen, do którego należy 24 proc. rynku. Tuż za nim znajduje się DKV (21 proc.) i euroShell (19 proc.) – wynika z raportu przygotowanego przez niemiecki instytut badań rynkowych „Produkt+Markt” na zlecenie DKV Euro Service.

Z badania wynika, że karty Orlen przeważają w dużych flotach aut osobowych, natomiast DKV Card stosowana jest przez blisko połowę polskich firm zajmujących się transportem ciężkim. Klienci DKV to w głównej mierze floty z pojazdami powyżej 7,5 tony z branży transportowej, obsługujące trasy międzynarodowe, a także parki samochodów osobowych tankujące diesla.
 

System DKV opiera się na jednej, uniwersalnej karcie – DKV Card, przy pomocy której można rozliczać wszystkie oferowane przez nas usługi. Jednak w ramach współpracy z europejskimi partnerami, DKV oferuje również karty umożliwiające korzystanie z wybranych serwisów dodatkowych m.in. DKV Diesel Direct Card UK oraz Karta DKV MAN Service Card.

Opublikowano: 21.06.2010
Aktualizacja: 21.06.2010