Amic Rally Team na mecie Rajdu Polski

Udostępnij artykuł

W miniony weekend odbyła się najbardziej wyczekiwana i najważniejsza impreza rajdowa w całym kalendarzu Mistrzostw Polski. Była nią 78. edycja Rajdu Polski w Mikołajkach. Zmagania załóg na mazurskich szutrach trwały od piątku i zakończyły się w niedzielę. Podczas Rajdu Polski zespół Amic Rally Team był reprezentowany przez jedyną załogę damską w składzie Agnieszka Załęcka za kierownicą i Karolina Baćkowska na fotelu pilota. W rajdzie wzięło udział ponad 100 załóg. Dziewczyny nakleiły na Peugeota 208 Rally4 numer 74.

Amic Rally Team Rajd Polski

Amic Rally Team

Warunki podczas Rajdu Polski były bardzo wymagające. Zmienna pogoda, zniszczona nawierzchnia, upał wcale nie ułatwiały jazdy. Przekonało się o tym kilka załóg, którym nie dane było stanąć na mecie.

Dziewczyny jechały ze spokojem i opanowaniem, konsekwentnie zbliżając się do mety. Zespół Amic Rally Team w Rajdzie Polski zajął 4 miejsce na 9 załóg, startujących w klasie Rally 4 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Podczas Rajdu o obsługę techniczną, fantastyczne przygotowanie auta oraz wsparcie merytoryczne zadbał doświadczony serwis Rallylab.

Zawodniczki Amic Rally Team podzieliły się emocjami i przemyśleniami po ukończeniu Rajdu Polski.

Komentarz Agi Załęckiej

Rajd Polski był dla nas inauguracją sezonu 2022. Wybór padł zatem na najtrudniejszą eliminację na powrót za kierownicę po tak długiej przerwie. Plan od początku zakładał spokojną i rozważną jazdę, która pozwoli nam dojechać do mety. Wraz z Karoliną z odcinka na odcinek realizowałyśmy go w 100 proc. Muszę przyznać że Karola bardzo szybko odnalazła się na szutrach. Nie miała problemów z dyktowaniem i to było bardzo budujące, poza tym mamy fantastyczną atmosferę w rajdówce, co powoduje że nastroje są wyśmienite.

 

Z mojej strony pierwsza pętla była przejechana bardzo ostrożnie, można powiedzieć, że na rozruszanie się. Druga natomiast była lekko przyspieszona choć jadąc z tak odległym numerem nasza trasa była strasznie zdegradowana, wszędzie wystające kamienie i głębokie koleiny.

Przyznam, że pierwszy dzień trochę dał nam w kość, ale gdy drugiego dnia wsiadłyśmy do auta to całe zmęczenie minęło jak ręką odjął. Najbardziej bałam się odcinka Miłki, ponieważ zrobiłyśmy na nim tylko jeden przejazd zapoznania i to w fatalnych warunkach, po mega błocie. Martwiłam się, że mój opis nie będzie dokładny. Jednak ten oes okazał się bardzo rytmiczny i przyjemny. Finalnie rajd ukończyłyśmy na 4 miejscu w klasie, ale wynik nie jest tu aż tak istotny. Dzięki całemu zespołowi odczuwałam ogromną radość nie tylko z jazdy, ale z całego startu. Mamy świetną ekipę, która ogromnie nas wspiera i wiem, że zawsze możemy na nich liczyć.

Komentarz Karoliny Baćkowskiej

Rajd Polski to spełnienie marzeń. Bardzo się cieszę, że dzięki Adze i firmie Amic Polska mogłam je zrealizować. Nie powiem że było łatwo, ale za to mega satysfakcjonująco. Cel na ten rajd – dojechać o jednym zderzaku i bez „kapcia”. Udało się, co w tych warunkach graniczyło z cudem!

Aga jechała bardzo poprawnie, razem zdobywałyśmy nowe doświadczenia, co na pewno zaprocentuje w przyszłości! Taki kierowca jak Aga, najlepszy sponsor Amic Polska, rewelacyjny serwis RallyLab i wierni kibice to przepis na sukces 😁. Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami, za słowa wsparcia i kibicowanie! Już nie mogę się doczekać kolejnego rajdu w RSMP, wypatrujcie nas na kolejnych odcinkach!

Źródło: Amic Energy w Polsce

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.