Arktyczny diesel na stacjach Circle K

Udostępnij artykuł
Zima nadeszła, a niebawem rozgości się u nas na dobre, przynosząc coraz niższe temperatury, szczególnie w nocy. To ostatnia chwila, aby przygotować samochód do mroźnego sezonu – zadbać o stan techniczny auta i właściwe paliwo w baku. Już kilka stopni poniżej zera może uniemożliwić uruchomienie silnika diesla, dlatego w odpowiedzi na zimowe wyzwania, na stacjach Circle K, dostępne jest już paliwo milesPlus® diesel arktyczny.

Ujemne temperatury wpływają na pogorszenie właściwości eksploatacyjnych oleju napędowego, dlatego w zimowych warunkach silnik potrzebuje odpowiedniego paliwa, które pozwoli mu na pracę bez zakłóceń. Podczas tankowania kluczowy jest wybór gatunku oleju napędowego, który zapewni płynność jazdy, a przede wszystkim umożliwi sprawny rozruch zimnego silnika, nawet po mroźnej nocy.

Odpowiedzią Circle K na zimowe wyzwania jest paliwo milesPlus diesel arktyczny i jego dwie kluczowe cechy: obniżona do -32°C Temperatura Zablokowania Zimnego Filtra (TZZF) oraz gwarantowana temperatura mętnienia maks. -22°C, które zmniejszają ryzyko blokady silnika. Ponadto diesel arktyczny milesPlus wzbogacono o dodatki uszlachetniające, które oczyszczają i zabezpieczają silnik i pozwalają przejechać nawet o 3 proc. dalej na każdym litrze.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę tankując samochód zimą? W tym czasie warto regularnie odwiedzać stację paliw i nie dopuszczać do jazdy „na rezerwie”. Niski poziom paliwa w zbiorniku, może prowadzić do gromadzenia się w nim wilgotnego powietrza, które skraplając się na ściankach przedostaje się do paliwa i po zamarznięciu może zablokować układ paliwowy.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.12.2020
Aktualizacja: 22.12.2020