AS 24 otwiera kolejną stację paliw w Polsce

Na drogowej mapie Polski doszedł nowy punkt stacji paliw AS 24. Powstał przy ważnym szlaku komunikacyjnym nieopodal skrzyżowania autostrady A4 z drogą krajową nr 94.

Firma paliwowa AS 24, spółka zależna od globalnego koncernu energetycznego Total, specjalizuje się w obsłudze pojazdów ciężarowych. To właśnie pod ich kątem projektowane są stacje – od dużych placów ułatwiających manewrowanie, poprzez szerokie podjazdy i wysokie wiaty, do superwydajnych dystrybutorów. Obecnie sieć, w 28 europejskich krajach, tworzy ponad 880 punktów własnych i 14 tysięcy partnerskich.

– W maju dołączyła do nich kolejna lokalizacja, tym razem w Polsce. Wybór miejsca nie był przypadkowy, jak zawsze decydują o tym nasi klienci – kierowcy pojazdów ciężarowych i ekspedytorzy – mówi Cédric Vigneau, dyrektor zarządzający AS 24 w Polsce. – To po prostu jedno z narzędzi w ich codziennej pracy, a każdy chce efektywnie zrealizować swoje zlecenie. Pomagamy w tym od 30 lat, a dowodem owocnej współpracy jest kilkutysięczna sieć stacji paliw w całej Europie – dodaje.

Nowa stacja AS 24 to 28. punkt w Polsce (współrzędne GPS – szerokość 51.18180, długość 15.43308). Jest położona nie tylko przy węźle autostrady A4 i DK 94, ale także na obszarze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największym jej udziałowcem są podmioty z branży motoryzacyjnej.

– W Polsce powstaje coraz więcej nowoczesnych dróg szybkiego ruchu tworzących siatkę połączeń wewnętrznych i międzynarodowe korytarze. Dzięki nim dynamiczniej rozwija się transport kołowy, obecnie dużą jego część stanowi tranzyt pomiędzy Rosją, a Europą Zachodnią – komentuje Cédric Vigneau. – To wszystko ma odzwierciedlenie w strukturze naszej sieci stacji paliw, które rozlokowane są wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych. Jednocześnie musimy zapewnić kierowcom równomierne rozmieszczenie punktów, dlatego planujemy w najbliższym czasie powiększyć sieć do 50 stacji paliw w Polsce – dodaje.

Jak każda stacja AS 24, również ta w Krzywej gwarantuje duży plac manewrowy i parking. Pięć stanowisk wyposażono w podwójne dystrybutory. Umożliwia to jednoczesne tankowanie dwóch zbiorników pojazdu ciężarowego. W skróceniu czasu postoju pomagają również pompy tłoczące paliwo pod większym ciśnieniem. Uzupełnieniem są dystrybutory z AdBlue.

Stacja jest samoobsługowa, bezpiecznych płatności można dokonać za pośrednictwem dwóch typów kart paliwowych AS 24. Obiekt jest monitorowany i czynny w systemie 24/7.

– Oprócz paliwa do pojazdów ciężarowych AS 24 oferuje również szereg rozwiązań do zarządzania nimi – w tym czytniki do przesyłania danych z tachografów czy geolokalizacja. Udostępniamy też aplikacje mobilne jak Driver czy Fleet Manager – uzupełnia Cédric Vigneau. – W realizacji przewozów zagranicznych dużą popularnością cieszy się urządzenie do elektronicznego poboru opłat Passango, z którego skorzystać już można w ośmiu krajach. Pośredniczymy także w procedurze zwrotu podatków, przede wszystkim VAT od kosztów paliwa – podsumowuje.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.