AS 24: wkrótce skupimy w sieci 50 stacji

Przed wakacjami przedstawiciele AS 24 Polska zadeklarowali w najbliższym czasie rozbudowę sieci do 50 stacji paliw. Właśnie dołączyły do niej trzy kolejne: Nowy Sącz, Radziszewo i Dębica. AS 24 na terenie Polski jest już obecna w 31 lokalizacjach.

Od ponad 30 lat firma paliwowa AS 24 konsekwentnie rozwija swoją sieć stacji przeznaczonych do obsługi pojazdów ciężarowych. Dziś to blisko 15 tysięcy własnych i partnerskich punktów w 28 krajach. W czerwcu dołączyła do nich 28. stacja na terenie Polski. Powstała w Krzywej niedaleko węzła autostrady A4 i drogi krajowej nr 94.

– Podczas otwarcia stacji AS 24 w Krzywej zapowiedzieliśmy rozbudowę sieci do 50 punktów w naszym kraju. To nie są bliżej niesprecyzowane plany, każda taka inwestycja wymaga odpowiedniego przygotowania i czasu. W tej chwili zakończyliśmy trzy kolejne projekty udostępniając infrastrukturę w Dębicy, Nowym Sączu i Radziszewie. Każda ze stacji paliw AS 24 położona jest przy ważnych drogach transportowych o znaczeniu zarówno krajowym, jak i tranzytu. Dzięki temu tworzymy nierozerwalną sieć połączeń pomiędzy całą Europą, a kierowcy pojazdów ciężarowych mają pewność, że skorzystają z naszych usług na całej swojej trasie – powiedział Cédric Vigneau, dyrektor zarządzający AS 24 w Polsce, Rosji i Ukrainie.

Stacja AS 24 w Dębicy powstała przy węźle Dębica Zachód autostrady A4 (województwo podkarpackie). Jej dokładna lokalizacja to Straszęcin-Żyraków (współrzędne GPS – 50.075819, 21.382811). Za wyborem tego miejsca przemawiała nie tylko autostrada, ale i sam potencjał przemysłowy miasta. Działa tu nie tylko największa w Polsce fabryka opon, ale też wytwórnia farb, urządzeń chłodniczych, zakłady mięsne jak i producent rowerów. W pobliżu znajduje się Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec. Na stacji kierowcy mogą skorzystać z oferty sklepu i gastronomii.

Kolejny nowy punkt AS 24 znajduje się w Nowym Sączu przy ulicy Krajewskiego 27 (GPS – 49.607495, 20.711755). Jego położenie doskonale uzupełnia sieć na styku województw podkarpackiego i małopolskiego. W pobliżu krzyżują się drogi krajowe nr 75 i 87, które od granicy ze Słowacją mają połączenie z autostradą A4. Tuż obok znajduje się węzeł kolejowy połączony z centrum logistycznym. Na terenie stacji znajduje się duży parking oraz myjnia dla pojazdów ciężarowych.

Adres nowej stacji Szczecin – Radziszewo (województwo zachodniopomorskie) to Ogrodowa 8 przy drodze wojewódzkiej nr 119 (GPS 53.33145704, 14.5464111). To strategiczne położenie, bowiem w pobliżu znajduje się węzeł Radziszewo autostrady A6, który jest jednocześnie skrzyżowaniem z drogą krajową nr 31. Z kolei drugi autostradowy węzeł stanowi zakończenie drogi ekspresowej S3.

Wszystkie stacje AS 24 przystosowane są do obsługi pojazdów ciężarowych. W tym celu wyposażono je w szerokie podjazdy, wysokie wiaty oraz duże place manewrowe. Wysokowydajne dystrybutory posiadają podwójny system tankowania. Uzupełnieniem infrastruktury są zbiorniki z AdBlue.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.