Autopay na stacjach paliw w Niemczech

Udostępnij artykuł

Od połowy lutego 2022 r. kierowcy tankujący w Niemczech na jednej z 1200 stacji paliw należących do sieci Jet, Hem i Sprint, mogą płacić automatycznie za paliwo z wykorzystaniem aplikacji Autopay.

autopay w niemczech

Autopay na niemieckich stacjach paliw działa w oparciu o geolokalizację. Klient podjeżdżający na stację paliw uruchamia aplikację, a po zakończeniu tankowania środki zostaną pobrane automatycznie z podpiętej karty płatniczej.

Rozwiązanie w pierwszej kolejności skierowane jest do polskich kierowców podróżujących regularnie po Niemczech. Ponad milion osób w Polsce korzysta na co dzień z Autopay do opłacania przejazdów autostradowych. Na niemieckich stacjach paliw będą mogli skorzystać z wygodnego i znanego już sobie narzędzia, płacąc za tankowanie bez wysiadania z samochodu.

Autopay w Polsce

To pierwsze wdrożenie przez Autopay usługi automatycznych płatności na stacjach. W pierwszym półroczu 2022 Autopay zacznie obsługiwać także pierwsze stacje paliw w Polsce. Docelowo aplikacja chce udostępnić kierowcom w pełni automatyczny proces płatności wykorzystujący videotolling. Technologia ta pozwala na odczytywanie numerów rejestracyjnych przez kamery umieszczone na stacji.

– Konsekwentnie zmierzamy do tego, by pod parasolem Autopay zebrać możliwie najwięcej płatności związanych z podróżami samochodem. Chcielibyśmy, aby za kilka lat kierowca nie musiał w ogóle myśleć w drodze o portfelu i pieniądzach. Chcemy aby mógł skupić się na wygodnej i bezpiecznej jeździe, zarówno w Polsce, jak i w sąsiednich krajach. Wprowadzenie automatycznych płatności za tankowanie na niemieckich, a niedługo również na polskich stacjach to kolejny krok w tym kierunku. – mówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay.

Kompleksowe rozwiązanie

Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. To obecnie jedyne rozwiązanie, którym można zapłacić automatycznie za niemal każdy kilometr płatnej drogi w Polsce. Bez względu na to, jaki system na niej obowiązuje i kto nią zarządza. Aplikacja może zastąpić e-TOLL na odcinkach A2 Konin–Stryków oraz A4 Wrocław–Sośnica. Może zastąpić również videotolling na odcinkach koncesjonowanych autostrad: AmberOne Autostrada A1 oraz A4 Kraków–Katowice. Korzystając z aplikacji można także zapłacić za umycie samochodu na jednej z 200 myjni Shell i wwwash oraz za postój na jednym z 8 tys. miejsc parkingowych w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu.

Opublikowano: 24.02.2022
Aktualizacja: 24.02.2022